Великобританія “подумає” про безвіз для українців: названо дату

Угода між Великобританією і Європейським союзом про Brexit набула чинності

Великобританія “подумає” про безвіз для українців: названо дату
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Великобританія, яка 31 січня 2020 року вийшла з Європейського союзу, почне безвізовий діалог з Україною через рік.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, в ефірі «1+1» заявила Надзвичайний і Повноважний посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс.

Вона також додала, що після візових переговорів сторони приступлять до торгових.

«Коли ми підійдемо до кінця цього періоду, то ми тоді повинні вести переговори про двосторонній угоді з Україною і будемо вирішувати ці питання. Потім будемо проводити переговори і торгові та інші з українським урядом. Але це буде пізніше», — зазначила вона і додала, що питання безвізового режиму — не політичне питання, а питання безпеки кордонів.

«Безпека кордонів — це причина, через яку Великобританія не брала участі у Шенгенській угоді. І ця політика не змінилася. Після того, як ми вийдемо з ЄС, візовий режим для українців продовжиться», — додала Мелінда Сіммонс.

Як відомо, 31 січня 2020 року набула чинності Угода між Великобританією та Європейським союзом про Brexit.

Після вступу угоди в силу, починається перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Його мета — дати громадянам і підприємствам більше часу для адаптації до нових умов.

За цей час Євросоюз та Великобританія повинні сформувати нову угоду щодо майбутнього партнерства, на основі Політичної декларації, яку сторони узгодили в жовтні 2019 року. Єврокомісія прийме широкі попередні рекомендації щодо проведення таких переговорів до 3 лютого, після чого Рада ЄС із загальних справ повинна прийняти мандат на переговори. Тільки тоді сторони можуть формально розпочати переговорний процес.

Перехідний період може бути продовжено лише один раз на період до одного або двох років, якщо обидві сторони погодяться на це до 1 липня 2020 року.

Джерело: Народна Правда