Психолог розповіла, як позбутися тяги до нездорової їжі

Залежність від «поганої» їжі формується швидко

Психолог розповіла, як позбутися тяги до нездорової їжі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Всі знають, що нездорова їжа не лише призводить до зайвих кілограмів, але й негативно позначається на самопочутті та здоров’ї, проте побороти бажання їсти тістечка та чіпси дуже нелегко.

Як розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на 7mednews, психолог Зінаїда Рошаль пояснила, чому людина вживає нездорову їжу і як змінити свої звички в їжі.

Loading...

За її словами, людський організм влаштований дуже мудро – так званий “харчовий центр” складається з безлічі нервових елементів і взаємопов’язаних між собою процесів, що відбуваються в ЦНС.

“Це і становить єдиний механізм функціонування системи харчування. Будь-які збої в ній можуть призводити до порушень харчової поведінки і крайнощів у відносинах з їжею”, – зазначила експерт.

Залежність від «поганої» їжі формується швидко, адже її провокують сіль, цукор, жир, приправи. Ці компоненти активно впливають на «систему винагороди», яка знаходиться в клітинах мозку. Хочеться з’їсти більше.

Мозок запам’ятовує задоволення, яке так легко отримав, і при кожному зручному випадку нагадує про нього, а це стимулює апетит. У підсумку хочеться поїсти «смачненького» знічев’я, від поганого настрою, під фільм і так далі.

Потрапляння в організм, наприклад, цукру і жиру (а це тістечко, торт) стимулює викид опіоїдів, серотоніну, дофаміну і ін., викликаючи відчуття радості, задоволення і ейфорії. Діючи на рецептори, «смачна» їжа здатна притупляти навіть почуття болю.

Рекомендації, які допоможуть впоратися з проблемою, прості. По-перше, не треба відразу глобально змінювати раціон. Почніть коригувати своє меню покроково, наприклад, приберіть солодке, потім переходите на відмову від жирного.

Також варто вибирати усвідомлене харчування – будуйте план і графік. Цим можна виключити імпульсивна харчування і переїдання.

Корисно підбирати здорові альтернативи. Якщо ви любите шоколад, зупиніть вибір на гіркому (його багато не з’їсти). І не сваріть себе за зриви: просто зберіться з силами і йдіть далі.

Окрему увагу варто приділити своєму психологічному комфорту, адже часто люди переїдають в стані стресу. Рослинні заспокійливі, прогулянки на свіжому повітрі, списки справ і режим дня – все це допоможе відчувати себе бадьоріше і краще.

Раніше ми писали про топ-5 найбільш поширених міфів про здоровий спосіб життя, які багато хто звик вважати “константою”.

До слова, кожен четвертий українець, включаючи і дітей, харчується неправильно, 75 українців із 100 вживають вдвічі більше солі ніж рекомендовано. Аналогічна ситуація і з цукром. Крім того, найбільш калорійну їжу, українці вживають ввечері та на цей прийом їжі припадає 39% добової калорійності.

Джерело: Народна Правда