Євросоюз ввів нові правила видачі віз: що змінилося

Нові правила поширюватимуться на громадян 105 країн світу

Євросоюз ввів нові правила видачі віз: що змінилося
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Європейський союз з 2 лютого вводить нові правила видачі віз для громадян третіх країн для перебування на території країн ЄС.

Як розповідає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

Loading...

Зазначається, що жодних змін у візовій політиці для країн, що мають безвізовий режим з Євросоюзом, не буде.

Мета введення нових правил у спрощенні для законних відвідувачів процедури запитів на візу для в’їзду в Європу, полегшенні розвитку туризму, спорту і бізнесу, і одночасно наданні ресурсів для протидії ризику незаконній міграції і загрозам для внутрішньої безпеки.

Нові правила поширюватимуться на громадян 105 країн світу, яким для подорожей у країни Євросоюзу необхідно оформлювати візи.

Згідно нового порядку, короткострокові візи для громадян третіх країн необхідні для в’їзду в 22 країни ЄС, які є членами Шенгенської зони. Ці правила поширюються на чотири асоційовані з ЄС країни – Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Короткострокові візи дозволяють подорожувати по всіх країнах ЄС тривалістю до 90 днів у будь-який період 180 днів.

Відтепер заявники можуть подавати заявки на візу за шість місяців (9 місяців для подорожей морським транспортом) до запланованої подорожі, замість трьох місяців. Спрощена процедура отримання багаторазових віз тривалістю від 1 до 5 років, для їх отримання заявники можуть оформляти подання в електронному вигляді. Заявки на візи консульські установи ЄС повинні розглядати не більш 15 діб, в окремих випадках цей термін може збільшуватися до 45 діб.

Раніше стало відомо, що Велика Британія, яка 31 січня 2020 року вийшла з Європейського союзу, почне безвізовий діалог з Україною через рік.

А тим часом Україна отримала безвіз з Маршалловими островами – це рішення Кабінет міністрів України ухвалив на засіданні 15 листопада. Маршаллові острови – мальовнича тихоокеанська держава в Мікронезії. Українці та громадяни островів зможуть пересуватися транзитом та перебувати без віз на території держави протягом строку, який не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Джерело: Народна Правда