Зеленський підписав закон про зменшення штрафів: що змінилося

Якщо роботодавець порушив законодавство вперше, до нього застосовується письмове попередження

Зеленський підписав закон про зменшення штрафів: що змінилося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Президент України Володимир Зеленський 31 січня підписав закон “Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України” №1233, яким удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафи за порушення норм трудового законодавства.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у повідомленні на сайті Верховної Ради.

Loading...

13 грудня 2019 року  Верховна Рада зменшила необґрунтовані штрафні санкції для малого та середнього бізнесу за порушення норм трудового законодавства.

Парламент ухвалив Закон “Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України” №1233, яким удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства.

Законом внесено зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України, якими закріплено новий механізм застосування штрафних санкцій: якщо роботодавець порушив законодавство вперше, до нього застосовується письмове попередження.

Прийнятий в 2016 році закон №1774 встановив, що за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, або якщо він оформлений на неповний день, але працює весь день, чи у випадку виплати зарплати у конверті, тягне за собою штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, що у 2019 році становить більше 120 тисяч гривень.

Запровадження таких розмірів штрафних санкцій стали катастрофічними для роботодавців України, особливо для фізичних осіб-підприємців. Фактично, штраф, який має бути превентивним заходом, перетворився на каральний.

Нагадаємо, з 2020 року водіям бензинових та дизельних авто заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. З 1 січня в Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху щодо паркування автомобілів. Зміни в ПДР були внесені у зв’язку з тим, що в країні набирають популярність електромобілі.

А тим часом протягом 2019 року в Україні було зупинено та оштрафовано рекордну, найбільшу за три роки кількість п’яних водіїв – 115 711 осіб.

Додамо, що з 1 січня в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...