У Зеленського назвали дату виборів на Донбасі

Місцеві вибори в Україні відповідно до чинного законодавства відбудуться 31 жовтня 2020 року

У Зеленського назвали дату виборів на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Помічник президента України Андрій Єрмак сподівається, що на наступній зустрічі в “нормандському форматі” українська сторона зможе домовитися про проведення виборів на Донбасі разом з місцевими на всій території країни.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідне відео опубліковано в YouTube-канал “KRYM – критичне мислення”.

Loading...

За словами Єрмака, він сподівається, що на наступну нормандську зустріч Україна привезе новий пакет домовленостей, що дозволить провести місцеві вибори у жовтні 2020 року на всій території країни.

“Вже через три місяці буде наступна зустріч лідерів в нормандському форматі. Я сподіваюся, що вона відбудеться, і я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч з новим пакетом домовленостей. Сподіваюся, що ми зробимо такі кроки для того, щоб місцеві вибори, за українським законом, пройшли по всій території України (включаючи Донбас – ред.) в кінці жовтня”, – сказав він.

Помічник президента нагадав, що за українським законодавством вибори не можливі, якщо на територіях знаходяться іноземні збройні формування, та якщо Київ не контролює кордон, тому українська сторона підійматиме питання, як зробити так, щоб отримати контроль над кордоном до виборів.

“У мене, як і у всіх, багато питань до мінських угод, але це єдиний документ, який сьогодні узгоджений, підписаний, і там дійсно є положення, згідно з яким кордон передається після виборів. Президент Зеленський сказав в Парижі, що ми не можемо з цим погодитися, тому що це суперечить українському законодавству”, – зазначив він.

Зазначимо, що в Мінських угодах 4-й пункт говорить про проведення виборів, 5-й – амністія для бойовиків, і тільки 9-м пунктом йдеться про передачу Україні контролю над кордоном. Москва постійно наполягає на виконанні “Мінська” в черговості, прописаній в документі, що має на увазі вибори під дулами автоматів.

Нагадаємо,  партія «Слуга народу» відмовилася від ідеї проведення дострокових місцевих виборів в Україні. Відтак в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, дату яких буде призначено відповідно до чинного законодавства. 

Додамо, що перед Новим роком президент Володимир Зеленський підписав новий виборчий кодекс України, який набере чинності вже 1 січня 2020 року.  Так, одномандатні округи скасовуються, тепер вся Рада буде обиратися за партійними списками, але сама партія визначить тільки першу десятку. Вирішувати, хто увійде в ці списки, будуть самі виборці на дільницях. Йдеться про так звані “відкриті списки”.

Відтак українці голосуватимуть по-новому вже з 2020 року – без мажоритарки і з відкритими виборчими списками.   Головні нововведення нового Виборчого кодексу: Верховна Рада відмовилася від змішаної системи виборів із мажоритаркою, водяться відкриті партійні списки з регіональними округами,  прохідний бар’єр для партій становить 5%, виборець зобов’язаний проголосувати і за партію, і за одного з її кандидатів у регіональному списку, регіональним кандидатам треба зібрати 25% виборчої квоти голосів, щоб потрапити у “прохідну” частину списку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...