В Україні дозволять змінювати по-батькові: що треба знати

В Україні можуть з'явитися Ольговичі і Маріївни

В Україні дозволять змінювати по-батькові: що треба знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українцям хочуть дозволити змінювати по батькові. Такий законопроект підготували депутати. Після анонсованих змін користувачі соцмереж почали приміряти матроніми – родові імена по матері. Наприклад, Наталієвич або Ольгович. Їх вже облюбували росіянки і цілком офіційно записують так своїх дітей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі “Сьогодні”.

Адвокат за професією, Наталі вирішила замість Володимирівни стати Юріївною – на честь вітчима. І щоб домогтися цього, змушена була дійти до Європейського суду з прав людини. Тому що в наших – повсюдно відмовляли. Все тому, що українське законодавство забороняє самовільно змінювати по батькові.

“Це природне право людини змінювати свої дані і іменувати себе, як вона хоче, як їй комфортно. Для мене це було важливо. Я себе не відчувала Володимирівною і мені було дискомфортно”, – ділиться Наталі Гарнага, адвокат.

У РАЦСах пояснюють: наразі українці можуть безперешкодно міняти тільки ім’я і прізвище. І кажуть – 17-річний хлопець навіть виграв спір, що стане Робін Гудом.

“Він прийшов і там був Іванов Сергій, а захотів стати Робін Гудом. По батькові не зміг змінити, а це – зміг. Він виграв сто доларів, а потім через місяць прийшов і все зробив назад”, – розповідає Рада Дашутіна, начальниця Центрального відділу ДРАЦС УГР Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

По батькові ж можна змінити тільки в певних випадках.

В Україні дозволять змінювати по-батькові: що треба знати

Після того, як Європейський суд став на бік Наталії Гарнаги, депутати взялися виправляти законодавство.

Пропонують дозволити всім з 16 років довільно змінювати по батькові, а з 14 – за згодою тата або мами. Але спочатку доведеться пройти перевірку правоохоронців, як і тепер при зміні імені або прізвища.

“Близько 3 місяців перевіряються дані про цю особу. Чому? Тому що таке буває зазвичай, що людина може намагатися уникнути кримінальної відповідальності, грошових зобов’язань”, – говорить Андрій Костін, народний депутат, фракція партії “Слуга народу”.

Співачка Емма має незвичайне по батькові – Набіловна, тому що її тато – тунісець. І вона – категорично проти будь-яких подібних змін. Каже: люди, які на це зважуються, розривають родовий енергетичний зв’язок.

“Якщо я зустріну іноземця і він виявиться моїм майбутнім чоловіком з ім’ям Ой-ой, і як підсумок – моїх дітей будуть звати Олександр Ой-Ойєвич, припустимо, я б ніколи не змінила по батькові своєї дитини для того, щоб не переривати зв’язок поколінь”, – каже Емма Хамза, співачка.

Астролог Яніна переконана: міняти по батькові може бути навіть небезпечно.

“Що може статися? Накликати біду на своїх нащадків, плюс – найгірше – людина може вкоротити собі роки життя. Відрікаючись від по батькові, вона обрізає сполучну нитку зі своїм родом, зі своїм предком. Забирається заступництво. І відповідно, людина залишається без захисту”, – говорить Яніна Массіно, астропсихолог.

Після появи законопроекту, який дозволить змінювати по батькові, українці почали жартувати в соцмережах – мовляв тепер будуть давати дітям матроніми – тобто родові імена по матері, які ще називають матчествами.

Нагадаємо, упродовж минулого року у столичних пологових будинках свідоцтво про народження отримали 32 634 немовляти. Серед найпопулярніших імен, які кияни давали своїм новонародженим діткам, у 2019 році були Соломія, Варвара, Олександр, Матвій, Марк.

Джерело: Народна Правда