Китай змушував лікарів мовчати про поширення коронавірусу: подробиці скандалу

Китай змушував лікарів мовчати про поширення коронавірусу: подробиці скандалу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Влада Китаю не вживала активних дій, спрямованих на боротьбу з коронавірусом 2019-nCoV. Більше того, вони приховували інформацію, примушуючи лікарів мовчати про поширення невідомої хвороби.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на The New York Times пише Медуза.

За інформацією західного видання, 30 грудня 2019 року 34-річний офтальмолог Лі Вэньлян з центральної лікарні Ухани розповів своїм колегам про пацієнтів c вірусною інфекцією.

Чоловік припускав, що мова йде про вірус, який викликав епідемію атипової пневмонії (SARS) у Китаї та інших країнах на початку 2000-х років.

“Атипова пневмонія”, підтверджена в семи випадках», — написав доктор в чаті WeChat, де спілкувалися його колишні однокурсники по медичній школі. «Так лякаюче. SARS з’явився знову?» — запитав один з його співрозмовників. Пізніше доктор зазначив, що тип вірусу ще не визначений, тому не можна стверджувати, що це атипова пневмонія, – видання наводить інформацію South China Morning Post.

Після цього доктора Лі посеред ночі викликали на допит чиновники з органів охорони здоров’я Ухані. Вони вимагали пояснити, навіщо він поділився цією інформацією.

Крім того, його двічі викликали в поліцію Ухані. Поліцейські посвариди лікаря за поширення неправдивих коментарів», які «суттєво порушили громадський порядок», пише також Sixth Tone. Видання опублікувало документ від 3 січня, який офтальмолог підписав в поліції і на якому видно червоні відбитки пальців. У цьому документі Лі Вэньлян пообіцяв не поширювати чутки про захворювання. Всього ж поліція Ухані, відповідно до  заяви, на початку січня покарала вісім осіб за поширення чуток про вірусну інфекцію.

В результаті, отримавши догану, Лі Вэньлян повернувся до роботи. 10 січня він лікував від глаукоми жінку. Потім у неї виявили коронавірус 2019-nCoV. Як виявилося, вона встигла заразити лікаря, а він в свою чергу своїх батьків. Зараз доктор лікується в тій же лікарні, в якій працював.

Китай змушував лікарів мовчати про поширення коронавірусу: подробиці скандалу

Зазначимо, станом на 3 лютого жертвами коронавірусу стали 362 людини, заразилися 17 485 осіб, одужали вже 506.

Крім Китаю, коронавірус зареєстрував у наступних країнах: Японія, Таїланд, Сінгапур, Південна Корея, Австралія, США, Німеччина, Тайвань, Малайзія, Франція, В’єтнам, ОАЕ, Канада, Італія, Росія, Філіппіни, Індія, Великобританія, Непал, Камбоджа, Іспанія, Фінляндія, Швеція, Шрі-Ланка.

Як повідомлялося раніше, коронавірус обвалив попит на нафту в Китаї на 3 млн барелів на добу (близько 20% обсягу споживання країни). Одночасно з цим торги на фондових біржах Китаю 3 лютого відкрилися рекордним падінням котирувань більш ніж на 8%.

Джерело: Народна Правда