Такого не було 130 років: аномальний січень побив температурний рекорд

Минулий січень посів другу позицію після січня 2007 року серед найтепліших з 1881 року

Такого не було 130 років: аномальний січень побив температурний рекорд
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Січень 2020 року у Києві встановив температурний рекорд – середньомісячна температура становила плюс 0,8 градусів, що на 6,4 градусів вище за кліматичну норму.

Як розповідає НАРОДНА ПРАВДА, такі дані оприлюднили фахівці Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Loading...

Зазначається, що січень цього року посів другу позицію після січня 2007 року серед найтепліших з 1881 року.

Найтепліше в столиці було 11 січня, коли максимальна температура піднялася після полудня до плюс 7,1 градусів, а найхолодніше – 7 січня, коли мінімальна температура опустилася під ранок до мінус 5,3 градуси.

«Але метеорологічна зима в столицю так і не прийшла, хоча дві третини календарної вже пройшло», – зазначають синоптики.

Раніше завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, старший науковий співробітник, кандидат географічних наук Віра Балабух розповіла, що лютий в Україні продовжить аномально теплу зиму й також не принесе морозів, крім того, весна цього року буде не просто ранньою, а ще й теплою.

Нагадаємо, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда розповів, що морозна і сніжна зима скоро залишиться лише у пам’яті українців, адже клімат в країні безповоротно змінився.

А тим часом директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко пояснив, що в Україні поступово відбувається зміна кордонів зими, у результаті чого березень і початок квітня стають “зимовими місяцями”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...