В Україні набули чинності зміни до “трудового кодексу”: чого чекати

Закон Про внесення змін до Кодексу законів про працю України ВР прийняла 12 грудня 2019

В Україні набули чинності зміни до “трудового кодексу”: чого чекати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні набув чинності закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)».

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, документ 1 лютого опублікували у газеті «Голос України». За  законом, зміни вступають в дію з дня, наступного після опублікування – 2 лютого.

Loading...

Відповідно до  закону, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлене на підприємстві, і виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків буде каратися штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

При цьому до юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю і є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження.

У разі повторного вчинення порушення протягом 2 років з дня його виявлення вводиться штраф в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягнуть штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати; недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами україни «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», — у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Порушення інших вимог законодавства про працю тягне за собою штраф у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне.

У разі сплати юридичною або фізичною особою — підприємцем, які використовують найману працю, 50% розміру штрафу протягом десяти банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважається виконаним.

У разі виконання розпорядження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та усунення виявлених порушень у визначені приписом строки заходи по притягненню до відповідальності не застосовуються.

Як повідомлялося раніше, одним з неприємних нововведень “трудового кодексу” є причини для звільнення. Так, у статті 35-ї законопроекту роботодавцю дають право за власним бажанням звільняти співробітника. Раніше потрібно було вказувати підстави для такого рішення. Якби роботодавець просто так «попрощався» зі співробітником, той міг би піти в суд і виграти його.

Джерело: Народна Правда
загрузка...