Вчені повідомили, хто заразив китайців коронавірусом

Останні дані змушують сумніватися в тому, що хвороба поширюється без зовнішніх симптомів

Вчені повідомили, хто заразив китайців коронавірусом
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Лабораторні експерименти підтвердили гіпотезу про те, що новий коронавірус 2019-nCoV проникає в клітину, користуючись тим же «ключем», що і атипова пневмонія, — рецептором АСЕ2.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріал Naked Science.

Loading...

Видання зазначає, геном вірусу був «розшифрований» ще місяць тому. І проведене на цій основі моделювання показало, що глікопротеїн (S-білок) на поверхні коронавіруса 2019-nCoV схожий на аналогічний білок спорідненого SARS. За допомогою цієї молекули SARS зв’язується з рецепторами Angiotensin-Converting Enzyme 2 (ACE2), який бере участь у регуляції кровообігу. Цей зв’язок і є «воротами» для проникнення вірусу в клітину.

Цю теорію “у пробірці” вже підтвердив вірусологи Уханьского інституту. Використовуючи зразки 2019-nCoV, відібрані у одного з пацієнтів ще в грудні, вчені заразили ними клітинні культури, показавши, що вірус здатний проникати лише в клітини, що мають на поверхні рецептори АСЕ2.

2019-nCoV інфікував навіть модифіковані клітини людини з АСЕ2-рецепторами, запозиченими у кажанів, циветт і свиней — тварин, від яких раніше людям вже передалися кілька зоонозних коронавірусів.

На думку дослідників, нинішня епідемія стартувала саме з кажанів, на що вказують  особливості РНК 2019-nCoV.

Одночасно з цим у статті йдеться, що S-білок вірусу має і певні відмінності від SARS. Можливо, він здатний зв’язуватися і з сіаловою кислотою, яка є «воротами» для інших інфекцій, включаючи грип. Справа в тому, що, за деякими даними, 2019-nCoV може поширюватися і безсимптомно. Однак АСЕ2 представлений на поверхні клітин, які знаходяться досить глибоко в легких, і важко уявити, щоб хвороба, що дісталася туди, залишилася безсимптомною і могла поширюватися.

А ось сіалову кислоту можна знайти у верхніх дихальних шляхах, завдяки чому вірус здатний поширюватися, ще не викликавши помітних проявів хвороби. Можливо, саме невеликі відмінності S-білка нового коронавірусу забезпечують йому таку можливість, роблячи інфекцію особливо небезпечною.

Втім, деякі останні дані змушують сумніватися в його здатності і пов’язувати сіалові кислоти, і поширюватися без зовнішніх симптомів.

Як повідомлялося раніше, кількість жертв коронавірусу збільшилася до 427 осіб. Всього захворіло 20 624 осіб, одужали 667. Перша смерть від нового коронавіруса за межами материкового Китаю зафіксована в Гонконзі. Крім Гонконгу і Китаю, від коронавіруса 2019-nCoV помер громадянин країни, який приїхав з Уханя на Філіппіни.

Раніше стало відомо, що влада Китаю не вживала активних дій, спрямованих на боротьбу з коронавірусом 2019-nCoV. Більше того, вони приховували інформацію, примушуючи лікарів мовчати про поширення невідомої хвороби.

Напередодні в Таїланді заявили про розробку вакцини. ЗМІ повідомили, що лікар тайської лікарні зміг вилікувати 71-річну пацієнтку, використавши поєднання препаратів від ВІЛ та грипу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...