Вибухне все: експерт вказав на тривожні наслідки розслідування вбивства Шеремета

Україна ризикує перетворитися на "поліцейську державу", заявив юрист-міжнародник Геннадій Друзенко

Вибухне все: експерт вказав на тривожні наслідки розслідування вбивства Шеремета
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков може стати єдиним гарантом забезпечення порядку і подальшої влади президента Володимира Зеленського, в тому випадку, якщо волонтери та ветерани АТО перейдуть до більш кардинальних дій, пов’язаних з ходом розслідування силовими структурами вчинків їх побратимів. В такому випадку Україна ризикує перетворитися на “поліцейську державу”, заявив юрист-міжнародник Геннадій Друзенко.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, з посиланням на інтерв’ю “Апострофу” юриста Друзенко.

За його словами, подібний випадок вже відомий історії. У СРСР, при Йосифі Сталіні, таким чином Лаврентій Берія забезпечив собі владу і недоторканність.

“Якщо це вибухне, то єдиний силовик, який має достатньо сил і засобів, щоб навести порядок в країні – це Аваков. Тоді Аваков каже президенту: я єдиний гарант твоєї влади, тому що завтра ветерани, волонтери та інші тебе просто знесуть, і ніхто тебе не захистить, окрім мене. А далі повторюється добре відома історія часів Сталіна, коли Берія організував на нього замах, а потім його врятував від цього замаху і став незамінним. Схема Авакова зрозуміла – спровокувати, а потім захистити, показати, що я єдиний гарант порядку в країні”, – підкреслив експерт.

Геннадій Друзенко зробив наголос на небезпеці розпалювання внутрішнього конфлікту в Україні між націоналістично налаштованими громадянами і прихильниками чинного президента. А для нівелювання такого конфлікту може з’явитися необхідність залучення силовиків.

“Небезпека, що путінський сюжет, нав’язаний і нам, і Європі, що в Україні громадянська війна, на жаль, може стати правдою, коли почнеться неконтрольований хаос. Це найгірший сценарій для України. Другий варіант: якщо Авакову вдасться довести цю справу до кінця і стати героєм і гарантом порядку, то ми скоро отримаємо абсолютно поліцейську державу і всякий стимул воювати проти “русского мира” зникне”, – підсумував він.

Нагадуємо, підозру у вбивстві Шеремета висунули трьом особам: військової медсестри Яні Дугарь, волонтеру Юлії Кузьменко, ветерану АТО Андрію Антоненко, всіх їх затримали. Подружжя Владислава та Інну Грищенко, також учасників АТО, затримали по іншій справі, але вони є фігурантами справи вбивства Шеремета.

Джерело: Народна Правда