Дві жертви за тиждень: останні дані про епідемію грипу в Україні

Епідемічний поріг по грипу не перевищено тільки в м.Києві, Чернігівській, Харківській та Луганській областях

Дві жертви за тиждень: останні дані про епідемію грипу в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

За період з 27 січня по 2 лютого в більшості областей України перевищено епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ, а також зафіксовані два летальні випадки від наслідків грипу.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я України.

“За тиждень зареєстровано 2 летальних випадки в результаті грипу, що підтверджено методом ПЛР, з початку епідемічного сезону – 15; жоден померлий не був щеплений проти грипу… За минулий тиждень (27.01-02.02) на ГРВІ захворіли 260 871 особа, з них 67,8% – діти “, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в більшості областей перевищено епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ.

Інтенсивний показник захворюваності на минулому тижні  склав 682,2 на 100 тисяч населення, що на 43,1% більше за епідемічний поріг по Україні. За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР в 30 з 95 зразків матеріалів визначені віруси грипу: 18 – типу А (Н1) pdm09, 12 – типу А  не субтиповані.

Не перевищено епідемічний поріг тільки в м.Києві, Чернігівській, Харківській та Луганській областях.

Протягом звітного тижня проти грипу вакциновано 1951 осіб, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 235 404 особи.

Нагадаємо, наприкінці січня грип забрав життя 51-річної жительки Запорізької області, жінка померла від ускладнень захворювання.

Додамо, що карантин через захворюваність на грип охоплює все більше областей України, найгірша ситуація у школах Одеської, Вінницької, Дніпропетровської та Полтавської областях.

А тим часом медики розповіли, які продукти варто вживати під час епідсезону щоб захиститися від грипу.

Джерело: Народна Правда