Епідемія коронавірусу «вдарить» по економіці України: до чого приготуватися

На відкритті торгів біржові індекси обвалилися майже на 10% - це рекордне падінням з 2007 року

Епідемія коронавірусу «вдарить» по економіці України: до чого приготуватися
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Фондовий ринок Китаю впав на фоні новин про поширення коронавірусу. Як відомо, станом на 5 лютого, заразилися вже 24 551 людей по всьому світу, число жертв – 493 людини, одужали 910. Експерти вже кажуть, що коронавірус може стати причиною для рецесії у світовій економіці.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі“Апострофа”.

Біржі КНР, нагадаємо, не працювали півтора тижні – в Китаї святкували Новий рік. Але на відкритті торгів біржові індекси впали майже на 10% – це рекордне падіння з 2007 року.

На світових торгових майданчиках також дешевшає нафта – один з головних індикаторів “самопочуття” глобальної економіки. Якщо ще тиждень тому барель марки Brent коштував більше 60 доларів, то на початку поточного тижня – вже 56 доларів. Спостерігається падіння цін і на інші сировинні товари, зокрема, метали.

Світові рейтингові агентства та експерти вже заговорили про те, що нинішня епідемія може стати “чорним лебедем”, який спровокує нову світову фінансову кризу.

Так, керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій поки говорить, що не можна з упевненістю говорити, що коронавірус стане тим самим “чорним лебедем” нової рецесії: “Він на те і “чорний лебідь”, щоб з’явитися несподівано”.

При цьому він не виключає, що пандемія стане каталізатором фінансової кризи, передумови для неї спостерігаються вже давно, і “всі тільки й шукають тригер, який її запустить”.

Як це позначиться на Україні

Наслідками для нашої країни може обернутися падіння цін на сталь. “Те, що вже відбулося, і що має безпосереднє відношення до України, – це падіння цін на сталь (одна з важливих позицій вітчизняного експорту). І це вже найближчим часом може позначитися на нашому торговому балансі, на самопочутті деяких українських компаній”, – говорить Олександр Паращій.

Директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров, нагадує, що в результаті світової кризи 2008 року українська гривня обвалилася на 40%, і тоді багато інвесторів пішло з ринків країн, що розвиваються, зупинивши велику кількість міжнародних інвестиційних проектів.

Таким чином, є ризик для вітчизняної економіки, зокрема, для національної валюти. І, якщо гривня протягом 2019 року зміцнювалася, то з початку нинішнього року тренд змінився – буквально за місяць курс долара виріс майже на 2 гривні. І це навіть без урахування кризових явищ світового масштабу.

Як повідомлялося раніше, коронавірус обвалив попит на нафту в Китаї на 3 млн барелів на добу (близько 20% обсягу споживання країни). Експерти відзначають, що спалах коронавірусу може призвести до уповільнення зростання глобальної економіки і обернеться подальшим спадом попиту на нафту.

Джерело: Народна Правда