Нафта є, грошей немає: чому українці живуть так бідно

Україна має найбільші розвідані запаси нафти в Європі

Нафта є, грошей немає: чому українці живуть так бідно
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Вже всім давно відомо, що Україна має найбільші розвідані запаси нафти в Європі. Аналогічна ситуація і з видобутком природного газу. Але чому ж тоді українцы не живуть краще. І хоча через ситуацію з коронавірусом, впали ціни на нафту, у США прогнозують подорожчання “чорного золота” до 180 доларів за барель. Тому громадяни України мають можливість отримати шанс розбагатіти на нафтодоларах.

Loading...

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на інформацію ZNAJ.UA.

Україна здатна видобувати стільки нафти і газу, що це їй дозволить не тільки забезпечити себе, але ще й налагодити експорт, тим самим заробляючи гроші. Але це не відбувається. Економіка знаходиться на дні, а українці збідніли настільки, що здатні розраховувати тільки на допомогу від держави у вигляді субсидій і допомог.

За офіційними даними “Держгеонадра”, в надрах України знаходиться 109,57 млн тонн технічно доступних запасів нафти і 840 млрд куб. м технічно доступних запасів газу. Це, звичайно, менше, ніж, наприклад, у Іраку, де нафти близько 20 млрд тонн. Найбільші запаси нафти серед європейських країн – в Норвегії – 1 млрд тонн. На весь Євросоюз припадає ще 0,91 млрд тонн, із них у Великобританії – близько 700 млн тонн і в Румунії – 80 млн тонн.

За даними Державної служби статистики, за 2019 рік, державні та приватні компанії України видобули близько 1,6 млн тонн нафти і близько 20 млрд куб. м газу. При цьому в Україні використано 8,7 млн тонн бензину і дизельного палива. А це в 5,5 рази більше, ніж видобуто нафти. Збільшити видобуток нафти в п’ять разів,  до того ж, впродовж 2-3 років, щоб не імпортувати паливо, стає не реальним.

Аналогічне становище і з українським газом. Комунальні підприємства і населення спожили в 2019 році понад 30 млрд куб. м або в 1,5 рази більше, ніж було отримано газу.

Експорт нафти “Укрнафті” заборонений законом, тому і нарощувати обсяги видобутку “чорного золота”, які потім не зможеш продати, не має сенсу. Тобто одночасно зі збільшенням видобутку нафти необхідно не тільки відновлювати нафтопереробні заводи, але ще й будувати нові.

Джерело: Народна Правда
загрузка...