Що буде з ВВП України у 2020 році: у Мінекономіки пояснили

В Мінекономіки назвали чинники, які стримуватимуть розвиток економіки

Що буде з ВВП України у 2020 році: у Мінекономіки пояснили
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

За підсумками 2019 року ВВП України зріс на 3,3%, даний показник майже збігається зі зростанням економіки у 2018 році. Однак драйвери (фактори, що впливають на зростання) змінилися.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  йдеться в огляді економічної активності, який опублікувала пресслужба міністерства економіки України.

“Так, суттєво уповільнилося зростання виробництва товарів та послуг, а в останні місяці року навіть спостерігалося падіння. Насамперед це відбувалося за рахунок виробничої сфери. Також, незважаючи на черговий рекорд урожаю зернових, уповільнилося сільське господарство. Натомість високий внутрішній попит генерував високі показники в будівництві, торгівлі та низці галузей сфері послуг”, – повідомили в Мінекономіки.

Що найсильніше впливало на економіку в 2019 році:

  • стабільно висока інвестиційна активність;
  • рекордний урожай зернових;
  • ослаблення глобального попиту на тлі посилення торговельних воєн;
  • зростання купівельної спроможності населення;
  • зміцнення обмінного курсу гривні.

У Мінекономіки зробили прогноз на 2020 рік.

“У 2020 році продовжиться реформування в усіх сферах економіки, модернізація промислового комплексу, активне оновлення інфраструктурних об’єктів. Однак дія чинників, які впливали на розвиток економіки у 2019 році, на тлі уже сформованих у попередніх періодах структурних дисбалансів та накопичених проблем, дещо стримуватимуть зростання економіки загалом”, – підсумували в міністерстві.

Нагадаємо, аналітики попереджають, що через погіршення екологічної ситуації світова економіка може втратити більше половини світового ВВП. Найбільш залежними від природи і її ресурсів визнали будівництво (внесок у ВВП – $4 трлн), сільське господарство ($2,5 трлн), а також виробництво продуктів харчування і напоїв ($1,4 трлн). Сукупний обсяг ВВП цих галузей приблизно вдвічі більше економіки Німеччини, відзначається в доповіді.

До слова, раніше міністр Дмитро Дубілет вийшов з пропозицією прив’язати розмір премій президента, прем’єр-міністра і спікера Верховної Ради до зростання ВВП країни.

Джерело: Народна Правда