У Зеленського хочуть заборонити дивні імена для дітей

Микола Кулеба вважає, що потрібні застереження для батьків, які хочуть зіпсувати життя своїм дітям дивними іменами

У Зеленського хочуть заборонити дивні імена для дітей
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба вважає, що держава має в обов’язковому порядку втрутитися, якщо батьки хочуть обрати для дитини образливе чи зневажливе ім’я. Саме так пояснив необхідність внесення змін до законодавства.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Кулеба написав на власній сторінці у  Facebook.

Чиновник звернув увагу на те, що українську законодавство лояльно ставиться до імен, які батьки хочуть дати своїм дітям, однак бувають випадки, коли доходить до абсурду і в майбутньому може створити дитині проблеми у житті.

Так, батьки можуть обрати ім’я для дитини, яке вони хочуть. І в українському законодавстві немає обмежень на вибір імені дитини.  Проте я наполягаю, що це має відбуватися в межах здорового глузду. І якщо батьки хочуть обрати для дитини образливе, зневажливе ім’я, держава має втрутитися.

В різних країнах це питання регулюється по різному“, – йдеться у пості.

За словами Кулеби, є ряд країн, в яких вважають, що мама і тато мають усвідомлювати, що ім’я може вплинути на подальше життя дитини. Тому уряд має право втрутитися і заборонити вписувати “дивне” ім’я в перші документи малюка.

Адже інколи доходило до того, що для імені дитини обиралися розділові знаки або просто набір букв.

Кулеба навів досвід інших краї у цьому питанні.

“У Данії є список з 7000 схвалених імен, тому керівництво країни вважає, що з семи тисяч імен можна вибрати один варіант. Щоб дати дитині ім’я “не зі списку” – отримайте спеціальний дозвіл в Слідчому управлінні імен Копенгагенського університету та Міністерстві у справах церкви“, – каже він.

Особисто урядовець проти того, щоб ім’я дитини було несвідомою забаганкою батьків “виділитися”.

Власні імена батьки можуть змінювати, як їм забажається. І дитина, коли виросте, також може змінити своє ім’я. Але не можна наперед називати дитину так, що це може призвести до цькування“, – каже урядовець.

Нагадаємо, упродовж минулого року у столичних пологових будинках свідоцтво про народження отримали 32 634 немовляти. Серед найпопулярніших імен, які кияни давали своїм новонародженим діткам, у 2019 році були Соломія, Варвара, Олександр, Матвій, Марк.

До слова, українцям хочуть дозволити змінювати по батькові. Такий законопроект підготували депутати. Після анонсованих змін користувачі соцмереж почали приміряти матроніми – родові імена по матері. Наприклад, Наталієвич або Ольгович. Їх вже облюбували росіянки і цілком офіційно записують так своїх дітей.

Джерело: Народна Правда