Скільки в Україні коштує виклик швидкої допомоги

Медичну допомогу нададуть безкоштовно бригади екстреної допомоги і невідкладної допомоги за номером 103, а також приватні медичні клініки за гроші

Скільки в Україні коштує виклик швидкої допомоги
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні лютує грип, а у світі стрімко поширюється новий коронавірус, тож багато хто задумується над тим, як заздалегідь убезпечити себе. Українцям  повідомили, у скільки обійдеться виклик швидкої допомоги додому.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Знай”.

Loading...

Бригади екстреної допомоги приїжджають, якщо є реальна загроза життю. Серед них називають розлади дихання, втрата свідомості, біль в ділянці серця, значна кровотеча, ДТП, травми, асфіксія. На кожен з таких викликів лікарі повинні приїжджати за 10 хвилин і через 20 хвилин, якщо швидку викликали за місто. В інших випадках приїжджає “служба невідкладної допомоги”. Номер для них один – 103.

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Київ допомогу надає безкоштовно незалежно від прописки або громадянства. Вдень працюють 195 бригад вдень і 115 бригад вночі. Дзвонити за номером 103 або 112 – єдиний номер для виклику всіх екстрених служб пожежної, поліції, швидкої.

Дитячий медичний центр “Дитина”. Виклик коштує 1100 грн, у їхньому розпорядженні дві машини швидкої допомоги. Дитині обіцяють надати кваліфіковану медичну допомогу в будь-який час та день.

Клініка Oxford Medical бере за виклик від 1350 грн, за територію Києва ― додатково 18 грн за км, у розпорядженні має два сучасних реанімобілі, укомплектованих дефібрилятором, апаратом штучної вентиляції легенів та всім необхідним обладнанням для ефективної допомоги.

Мережа медичних клінік Viva коштуватиме 1750 грн на лікування до 1,5 годин для дітей і дорослих, за кожну наступну годину ― 870 грн. Виклик швидкої за територію Києва ― додатково 12 грн за км. У розпорядженні — дві машини. Викликати можна у будь-який час доби.

Універсальна клініка “Оберіг” за одну годину роботи візьме 1860 грн і 11 грн за кожен додатковий км за км, якщо потрібно виїжджати з Києва. Має 4 машини швидкої допомоги.

Клініка “Борис”. Виклик обійдеться від 2 800 грн. У жовтні 2019 року клініка “Борис” об’єдналася з медичною мережею “Добробут” в єдину службу невідкладної допомоги. Разом у них ― 20 карет швидкої допомоги.

Клініка “Медиком” відправить катету швидкої допомоги за 2800 грн до 1,5 годин лікування, 3150 грн ― якщо з бригадою додатково приїде фахівець вузького профілю. Ціна виїзду за межі Києва (до 30 км) ― 3290 грн. Кількість машин — дев’ять і ще дві для виїзду лікарів на дім.

Медична мережа “Добробут” візьме за 1,5 години 2800 грн, при абстинентному синдромі (ламання) ― 4500 грн. Доплата за виїзд в межах 30 км від Києва ― 600 грн, неустойка у разі відмови від медичної допомоги ― 500 грн. За додаткові 1500 грн машина приїде на злітну смугу, а якщо доплатити ще 700 грн, лікар поспілкується з пацієнтом іноземною мовою. У розпорядженні – 12 машин, серед яких дві спеціалізовані ― інтенсивної терапії та реанімації.

Нагадаємо, в рамках втілення другого етапу медичної реформи Міністерство охорони здоров’я України опублікувало ціни на медичні послуги. Це ті суми, які отримають лікувальні установи з бюджету країни за надану допомогу.

Джерело: Народна Правда