В Україні радикально збільшать штрафи за продаж алкоголю та сигарет дітям

Розмір штрафу за продаж алкоголю і сигарет неповнолітнім збільшать до 47 230 грн

В Україні радикально збільшать штрафи за продаж алкоголю та сигарет дітям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Депутати Верховної Ради в середу, 5 лютого, підтримали за основу проект закону № 2136, яким пропонується значно посилити покарання за продаж алкоголю і сигарет особам, які не досягли віку 18 років, і в 7 разів збільшити штрафи.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на законопроект № 2136 стосовно ресторанного господарства пише “Юрлига”.

Сьогодні суб’єкти господарювання за порушення Закону “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” платять штраф в розмірі 6 800. Відповідно до документа, його розмір повинен бути збільшений до 10 мінімальних зарплат (47 230 грн).

При цьому порушеннями вважаються продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

  • людьми до 18 років;
  • людям 18 років;
  • в приміщеннях і на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів на території санаторіїв;
  • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які торгують дитячими та спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
  • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
  • з торгових автоматів;
  • на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);
  • поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
  • у споживчих упаковках, що містять менше 20 сигарет;
  • в невизначених для цього місцях торгівлі.

Відповідальність передбачена і за порушення часових обмежень продажу алкоголю, встановлених місцевою владою.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 31 січня підписав закон “Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України” №1233, яким удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафи за порушення норм трудового законодавства.

Додамо, що з 2020 року водіям бензинових та дизельних авто заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. З 1 січня в Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху щодо паркування автомобілів. Зміни в ПДР були внесені у зв’язку з тим, що в країні набирають популярність електромобілі.

Також нещодавно   Кабінет міністрів України ініціював законопроект про збільшення штрафів за помилковий виклик швидкої допомоги або поліції. Також уряд планує підвищити штрафи за порушення протипожежної безпеки.

Джерело: Народна Правда