Епідемія коронавірусу: названо трагічні наслідки для української економіки

Істотне зниження світового попиту, перш за все з боку Китаю, призведе до зниження світових цін

Епідемія коронавірусу: названо трагічні наслідки для української економіки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Якщо смертельний коронавірус не буде подоланий найближчим часом та продовжить поширюватися світом, українська економіка може зазнати негативного впливу.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, такі висновки оприлюднені у інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року.

Ситуація з коронавірусом негативно позначиться на світовій економіці, що своєю чергою вплине й на економіку України. Зокрема може скоротитися експорт і знизитися привабливість боргових цінних паперів.

“Істотне зниження світового попиту, перш за все з боку Китаю, призведе до зниження світових цін, перш за все на сталь і залізну руду. З огляду на масштаби китайської економіки і залучення у світову торгівлю і глобальні ланцюга створення доданої вартості, до ефектів від ослаблення попиту приєднається також негативний вплив для виробничих видів діяльності”, – йдеться у звіті.

Епідемія коронавірусу може призвести до того, що інвестори переоцінюватимуть власні ризики. Це може негативно позначитися на українській ситуації, зокрема в періоди пікових виплат за держборгом (перший такий “пік” – кінець травня 2020 року).

“Через можливу переоцінку інвесторами своїх ризиків привабливість боргових облігацій України може падати – відповідно, державі буде важче позичати кошти для виплати боргів”, – зазначається у звіті.

Нагадаємо,  число жертв коронавіруса вже перевищила 600 осіб. Станом на 7 лютого, від коронавіруса померли 638 осіб. Одужали 1 588. Загальна кількість хворих становить 31 485 осіб.

Раніше стало відомо, що влада Китаю не вживала активних дій, спрямованих на боротьбу з коронавірусом 2019-nCoV. Більше того, вони приховували інформацію, примушуючи лікарів мовчати про поширення невідомої хвороби.

Джерело: Народна Правда