Філарет шантажував главу ПЦУ: спливли подробиці скандалу

Філарет неодноразово говорив, що митрополита Епіфанія "знесуть"

Філарет шантажував главу ПЦУ: спливли подробиці скандалу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Почесний патріарх Філарет погрожував предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію скиненням. Філарет вимагав від Епіфанія   відмовитися від керівництва церквою в Україні і залишити собі повноваження лише по представництву її за кордоном. Реальне ж лідерство Філарет хотів залишити за собою.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповів заступник голови Управління зовнішніх зв’язків ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря в інтерв’ю журналістці Соні Кошкіній.

“Як патріарх думав? Що Київський патріархат тримається на його авторитеті й об’єднаний навколо нього. І митрополит Епіфаній не зможе ні об’єднати навколо себе церкву, ні утримати її. Тому що як порівняти з ним, з патріархом Філаретом, він митрополиту це говорив: “Ви думаєте ми рівні? Ми не рівні”. Так, він це говорив”, – сказав Зоря.

Він зазначив, що ця заява прозвучала під час однієї із зустрічей Філарета з Епіфанієм, коли вони ще спілкувалися. Архієпископ ПЦУ уточнив, що востаннє у відносно нормальній атмосфері предстоятель ПЦУ і почесний патріарх бачилися перед Великоднем 2019 року.

“Після цього, фактично, нормального спілкування не було. Тому що патріарх вже на початку квітня передав через одну людину митрополиту свій остаточний ультиматум, умову: “Або ви виконаєте все те, про що ми говорили, – що я патріарх, я очолюю церкву, а ви будете представляти її зовні, – або я буду діяти так, як вважаю за потрібне. Я вийду до людей, я скажу те, що вважаю за потрібне, люди підуть за мною”. Він говорив багатьом неодноразово: “Епіфанія скинуть. Підуть за патріархом – Епіфанія скинуть”, – розкрив суть конфлікту між митрополитом і почесним патріархом Зоря.

Нагадаємо, Священний синод Православної церкви України на засіданні у вівторок, 4 лютого, вирішив виключити зі свого складу почесного патріарха Філарета і засудив святкування Різдва за новим стилем.

Нещодавно стало відомо, що почесний патріарх Філарет потрапив у новий скандал. Він зібрався зробити архієреєм скандального священика-афериста Данила Кудибіна.

До слова, у Київському патріархаті УПЦ заперечують інформацію про ліквідацію юридичної особи релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату».

Джерело: Народна Правда