Пенсійний вік будуть підвищувати: в “Слузі народу” пояснили причини

З 2023 року пенсійний вік збільшуватимуть один раз на рік на один місяць

Пенсійний вік будуть підвищувати: в “Слузі народу” пояснили причини
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Народні депутати розглядають питання можливого підняття пенсійного віку в Україні. Голова парламентського комітету з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку – невідворотний процес, оскільки вирівняти солідарний рівень пенсій можна тільки шляхом його збільшення.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона сказала в інтерв’ю ЕП.

Loading...

За словами Третьякової, президент Зеленський проти підвищення пенсійного віку для українців, однак без цього не можна підвищувати пенсії в України.

” Володимир Олександрович проти, він дуже переймається темою пенсійного забезпечення. Не знаю, може, накладе вето на мої законопроєкти. Шляхів у нас два: виходити на пенсію раніше та отримувати пенсію, яка у нас є, або підвищувати пенсійний вік та отримувати більші пенсії”, – сказала Третьякова.

На твердження про те, що МВФ підтримає підвищення пенсійного віку, голова комітету ВР відповіла:

“Ймовірно. Підвищення пенсійного віку – невідворотний процес. Є дослідження Світового банку. У ньому йдеться про те, що у 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою будуть отримувати 40% громадян. Усі інші будуть отримувати мінімальну пенсію.

Ми включили у солідарну систему ФОП, які сплачують близько 800 грн єдиного податку, а претендують на 1 600 грн мінімальної пенсії. Якщо ми піднімемо прожитковий мінімум до 4 тис грн, то вони теж сплачуватимуть мінімум, а зобов’язань держава візьме на себе в чотири рази більше”.

“Наші діти сплачуватимуть податків більше, щоб утримувати тих, хто сплачує податків менше. Не потрібно було ФОП вводити у систему пенсійного забезпечення. Це можна було робити через 10-20 років. У ЄС почали включати самозайнятих у пенсійну систему з 2000-х років, коли стали багатшими.

Зараз маємо ситуацію: або ми залишаємо пенсійний вік, і у нас поступово, не за часів нашого президента, погіршуватиметься ситуація, або ухвалюємо рішення, що з 2023 року збільшуємо пенсійний вік один раз на рік на один місяць”, – додала вона.

“Ми попереджаємо нашу молодь: дорогі діти, ми починаємо жити довше, людей похилого віку стає більше. Або ми будемо сідати на плечі платників податку, або зараз робимо накопичувальну систему і вирівнюємо ситуацію”, – підкреслила Третьякова.

Як повідомлялося, раніше народний депутат 8 скликання з фракції «Радикальна партія» Юрій Шухевич подав у Верховну Раду законопроект про перегляд пенсійного віку для жінок. Документ пропонував дозволити до 2022 року жінкам виходити на пенсію в 55 років за наявності 30-річного стажу, але за умови звільнення з роботи.

Нагадаємо, все більше українців змушені працювати, розмінявши сьомий десяток років — з кожним роком посилюється норма страхового стажу для виходу на пенсію. Якщо в цьому році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, досить 26 років стажу, то у 2028 році потрібно буде мати за плечима 35 років стажу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...