Українцям дозволили оскаржувати рішення щодо відключення світла

До цього часу українці не могли оскаржити рішення комісії про порушення правил електропостачання

Українцям дозволили оскаржувати рішення щодо відключення світла
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українці можуть оскаржувати рішення про порушення правил електропостачання.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Страна, відповідне рішення видала Велика палата Верховного суду в ході розгляду справи №910/17955/17.

Loading...

Зазначається, що до цього часу українці не могли оскаржити рішення комісії про порушення правил електропостачання, яке було підставою для відключення електроенергії. Спочатку треба було оплатити всі рахунки, навіть, якщо вони спірні та штраф і послуги за новим підключенню світла. Лише після цього подавати в суд на постачальника послуги і відсуджувати ці та інші свої витрати, доводячи свою правоту.

“Зараз же БП-ВС чітко сказала, що можна оскаржити саме рішення про порушення правил електропостачання, тобто не дати постачальнику відключити електроенергію без оплати несправедливих рахунків”, – пояснив старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

У постанові БП-ВС зазначається, що вимога про скасування рішення комісії енергопостачальної організації про визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та її вартості є способом захисту прав та інтересів, встановленим законом.

Оскільки таке рішення комісії, оформлене протоколом за розглядом акта про порушення Правил користування електричною енергією, безпосередньо впливає на права та обов’язки відповідного суб’єкта господарювання в контексті його відносин з енергопостачальною організацією, встановлює обсяг і вартість недоврахованої електроенергіі і створює загрозу припинення електропостачання відповідного споживача”, – йдеться в постанові БП-ВС.

Воно стосується спору споживача з підприємством “ДТЕК Київські електромережі”.

Юристи розраховують, що як тільки споживачі почнуть активніше в судах оскаржувати відключення світла і рахунки компаній, енергетики стануть оперативніше вирішувати суперечки з клієнтами і в досудовому форматі.

Раніше повідомлялося, що єдиний вихід забезпечити собі безбідне існування на пенсії – починати самостійно збирати на “прибавку” до солідарної пенсії.

Крім того, Конституційний Суд України визнав неконституційними положення, що передбачають поетапне підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Джерело: Народна Правда