День святого Федора Студита: погода в цей день розповість, якою буде весна

З іменинами можна привітати Аркадія, Арсенія, Гаврила, Давида, Івана, Марію, Петра, Семена, Федора і Філіпа

День святого Федора Студита: погода в цей день розповість, якою буде весна
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

8 лютого  відзначають день святого Федора Студита. Іменини святкують Аркадій, Арсеній, Гаврило, Давид, Іван, Марія, Петро, Семен, Федір і Філіп. 

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

8 лютого 2020 року вшановують пам’ять святого Федора Студита. Це грецький громадський діяч і монах, якого церковнослужителі зарахували до лику святих. За переказами, саме цього дня померлі родичі сумують за своїм рідними, які залишилися в цьому світі.

Федір Студит (Феодор Студит) народився в 758 р в Константинополі і отримав широку і різнобічну освіту. Глибоко вивчивши Святе Писання, святий Феодор успішно протистояв єретикам-іконоборцям в диспутах про православну віру. Прийнявши чернецтво, трудився в влаштованій його дядьком Платоном обителі Сакудіон (недалеко від гори Олімп у Віфінії), в якій пізніше став настоятелем, подаючи своїм життям високий приклад чесноти. У 796 році за ревне  зберігання церковних правил і викриття беззаконня імператора Костянтина VI Багрянородного після жорстоких мук був засланий в ув’язнення в м. Солунь.

При імператорі Никифорі I (802-811 рр.) і Львові Вірменині (813-820 рр.) Св. Феодор багато постраждав за іконошанування і зазнав ув’язнення спочатку в Іллірії, в  а потім в Анатолії, в Боніті. Після смерті Льва Вірменина преподобний Феодор, звільнений з ув’язнення, оселився в м. Херсонесі (Віфинія).

Незважаючи на важку недугу, він щодня звершував Божественну літургію і повчав братію.

Народні прикмети на 8 лютого

В цей день ворожать на погоду:

  • Розсипте жменю гороху на тарілку і слухайте: якщо він дзвінко вдарився, то скоро настануть морози. Якщо звук глухий, то можна очікувати снігопаду.
  • Тихий і ясний день – весна буде теплою і настане швидко.
  • Щоб небіжчики не турбували, то біля вхідних дверей треба повісити пучок горобини або кропиви. Вважається, що ці рослини відлякують злих духів.

Що не можна робити 8 лютого

  • Цього дня можна легко отримати пристріт, тому бажано носити на собі оберіг.
  • Уникайте цього дня сварок і помиріться з сусідами, якщо ви живете не в ладу.

Нагадаємо, в суботу, 8 лютого, українці отримають шанс згадати, що таке справжня зимова погода. В цей день майже на всій території України очікується суха, морозна і сонячна погода. Невеликий сніг можливий лише в Запорізькій і Донецькій областях, а також в Криму. Вітер переважно північно-західний, 5-10 м/с.

Джерело: Народна Правда