Разумков розповів подробиці виборів на Донбасі

Місцеві вибори в Україні відповідно до чинного законодавства повинні відбутися 31 жовтня 2020 року

Разумков розповів подробиці виборів на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що в Україні є все необхідне законодавство для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу відповідно до Мінських домовленостей.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву він озвучив в в ефірі Newsone.

Разумков аргументував свою позицію тим, що в Мінських домовленостях не вказано, який саме закон має бути для проведення виборів, а зазначено лише те, що вони мають відбутися за українським законодавством.

«Вибори мають відбутися за українським законом. Фактично закон про вибори прийнятий, і він дозволяє проводити вибори й на тимчасово окупованих територіях. Я не вважаю, що потрібен окремий закон», — зазначив Разумков.

Нагадаємо, раніше помічник президента України Андрій Єрмак висловив надію, що на наступній зустрічі в “нормандському форматі” українська сторона зможе домовитися про проведення виборів на Донбасі разом з місцевими на всій території країни.

Відзначимо, що партія «Слуга народу» відмовилася від ідеї проведення дострокових місцевих виборів в Україні. Відтак в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, дату яких буде призначено відповідно до чинного законодавства. 

Додамо, що перед Новим роком президент Володимир Зеленський підписав новий виборчий кодекс України, який набрав чинності вже 1 січня 2020 року.  Так, одномандатні округи скасовуються, тепер вся Рада буде обиратися за партійними списками, але сама партія визначить тільки першу десятку. Вирішувати, хто увійде в ці списки, будуть самі виборці на дільницях. Йдеться про так звані “відкриті списки”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...