Названо найбільш високооплачувані професії в Україні

Українці вважають, що зарплати в 19 275 гривень достатньою для життя

Названо найбільш високооплачувані професії в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Поки в Україні члени Кабміну прем’єр-міністра Олексія Гончарука отримують зарплати набагато більші, ніж в урядах Чехії і Польщі, українці назвали суму в 19 275 гривень достатньою для життя. Однак є не так багато професій, за виконання яких  роботодавці готові платити більше 19 тис. гривень.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі “Сьогодні“.

За даними Держстату, в грудні “достатню” і вище зарплату отримали працівники чотирьох сфер:

  • Авіаційний транспорт – 28 600.
  • Інформаційні технології – 19 634 грн (в статистиці враховуються тільки офіційні зарплати).
  • Фінансова та страхова діяльність – 22 198 грн.
  • Держуправління та оборона – 20: 360 грн.
  • При цьому в листопаді середня зарплата держуправлінців склала 15 579 грн. Такий ривок пов’язаний з виплатою премій в кінці року.

Трохи менше отримали працівники професійної, наукової і технічної діяльності – 17 534 грн.

Найнижчі зарплати у працівників пошти і кур’єрів – 6624 грн. У сфері громадського харчування – 7280 грн, в охороні здоров’я та соцдопомоги – 8505 грн.

У Києві готові платити більше 19 тисяч грн менеджерам з продажу“, –  каже Тетяна Пашкіна, HR-експерт сайту robota.ua. Однак це буде не ставка – “витягнути” на таку зарплату продажник може за рахунок бонусів за результатами роботи.

У Києві працівники в середньому очікують отримуватимути 20 496 грн, але роботодавці готові платити 15 024 грн, проаналізували в robota.ua. Розрив сягає -27%.

В інших містах-мільйонниках розрив менше.

  • Одеса: пропонують – 13 362; очікувана зарплата – 15 632 (-15%);
  • Львів: пропонують – 12 742; очікувана зарплата – 13 663 (-7%);
  • Дніпро: пропонують – 12 402; очікувана зарплата – 13 280 грн (-7).

Такий розрив пов’язаний з тим, що не всі, хто шукає роботу, – безробітні, – пояснює Тетяна Пашкіна. – Є великий відсоток працевлаштованих людей, які розміщують резюме, щоб знайти кращі умови”.

Якщо працівник все-таки хоче отримувати бажану зарплату, йому слід спочатку поставити питання “Що потрібно зробити для справи, щоб я міг заробляти більше?“, – вважає Олег Лиховід, керівник Фонду Людвіга Ерхарда, координатор програми “Трудові резерви”.

Для працівника на виробництві досить отримати потрібну кваліфікацію і сумлінно працювати, каже Лиховід.

Дмитро Суслов, директор українського сервісу для управління бізнесом “Бітрікс24”, називає чотири причини, за якими він би погодився підняти зарплату співробітникові.

Перша – якщо співробітник того вартий, друга – якщо рівень оплати праці таких фахівців на ринку вище, третя – якщо є бажання утримати людину в команді, і четверта – якщо вміння фахівця унікальні і він дуже результативно працює.

Але, додає Суслов, якщо хтось із команди попросить підвищення заробітної плати, він почне придивлятися до співробітника уважніше, звертати увагу на його поведінку і роботу.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський провів нараду в Офісі президента за участю представників Кабінету міністрів і Верховної Ради. Він нагадав про своє доручення обмежити астрономічні зарплати і премії державним службовцям і підтримав рішення уряду щодо обмеження заробітної плати і премій керівникам органів виконавчої влади.

Також повідомлялося, що згідно опитуванню, переважна більшість українців (88,7%) вважають несправедливими високі зарплати і премії міністрів і топ-чиновників держпідприємств. 5% дотримуються протилежної думки, ще 6,3% не змогли відповісти.

Джерело: Народна Правда