Призов-2020: міністр пояснив, хто піде до армії в Україні

Юнаків 18 та 19 років призиватимуть до війська виключно за їх згодою

Призов-2020: міністр пояснив, хто піде до армії в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Призов на строкову службу юнаків віком 18 та 19 років в 2020 році відбуватиметься на добровільній основі, а для 20-річних призовників призов на строкову службу буде обов’язковим.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  пресслужби Міністерства оборони України.

За словами міністра Андрія Загороднюка, для цього Міноборони готує відповідні зміни до законодавства, відповідні роз’яснення розіслали обласним державним адміністраціям.

“Наразі готуємо низку змін, зокрема до урядової постанови та правової бази оборонного відомства, аби унормувати це питання”, – сказав міністр.

Як пояснив міністр, в 2020 році з 20-ти років призов на строкову службу буде обов’язковим, а юнаків  18 та 19 років призиватимуть виключно за їх згодою.

Міністр також нагадав, що військовослужбовці строкової служби не залучалися і не залучатимуться до проведення операції Об’єднаних сил, однак підписати контракт на проходження служби у лавах ЗС України громадяни України зможуть вже з 18 років.

Нагадаємо, раніше  Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким знижується призовний вік – в армію будуть забиратимуть не у 20, а у 18 років. У жовтні 2019 року Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18 років.

Також повідомлялося, що з урахуванням 12-річного навчання у школах в Україні хлопці будуть закінчувати її якраз у 18, а то і в 19 років. Більш того, навіть зараз ті діти, які навчаються за 11-річною програмою також можуть відразу “загриміти” в армію, якщо пішли в школу з 7 років (а таких чимало). Тобто, молоді люди будуть потрапляти в армію відразу після школи, враховуючи, що весняний призов охоплює і червень – місяць, коли закінчується ЗНО.

Джерело: Народна Правда