Українці назвали розмір зарплати для чиновників – опитування

Українці вважають, що топ-чиновникам вистачить 31 609 грн, щоб прожити і не спокуситися на хабарі

Українці назвали розмір зарплати для чиновників – опитування
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Поки в Україні члени Кабміну прем’єр-міністра Олексія Гончарука отримують зарплати набагато більші, ніж в урядах Чехії і Польщі,  середня зарплата по Україні зараз становить 10687 гривень. Однак більшість українців (79%) вважають, що виплати топ-чиновникам, які набагато перевищують середні по країні, не дозволять повністю побороти корупцію.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це свідчить недавнє опитування, проведеного Research & Branding Group.

Loading...

79% громадян України сумніваються, що космічні зарплати чиновників допоможуть перемогти корупцію в країні. Протилежної точки зору дотримується лише кожен десятий (10%) житель країни. Решта не змогли відповісти.

У той же час, за оцінкою громадян, достатній рівень виплат (зарплат, премій і надбавок) українським чиновникам вищого ешелону, щоб повністю запобігти корупції, в середньому повинен становити 31 609 грн. Цікаво, що представникам виконавчої влади і топ-чиновникам українці згодні платити більше, ніж народним обранцям.

Опитування проводилося з 24 січня по 2 лютого 2020 року. Опитали 1 804 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької, Луганської областей і Криму). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 2,4%.

Українці назвали розмір зарплати для чиновників – опитування

Українці назвали розмір зарплати для чиновників – опитування

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський провів нараду в Офісі президента за участю представників Кабінету міністрів і Верховної Ради. Він нагадав про своє доручення обмежити астрономічні зарплати і премії державним службовцям і підтримав рішення уряду щодо обмеження заробітної плати і премій керівникам органів виконавчої влади.

Також повідомлялося, що згідно опитуванню, переважна більшість українців (88,7%) вважають несправедливими високі зарплати і премії міністрів і топ-чиновників держпідприємств. 5% дотримуються протилежної думки, ще 6,3% не змогли відповісти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...