Отримувачів субсидій в Україні почнуть перевіряти: хто втратить пільги

Мета закону - це, по суті, скоротити загальну кількість одержувачів пенсій, субсидій та інших соціальних виплат.

Отримувачів субсидій в Україні почнуть перевіряти: хто втратить пільги
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

При перевірці державою одержувачів субсидій та інших соціальних виплат в Україні не виключено, що можуть втратити допомогу ті, хто її заслуговує.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на публікацію НВ

Причина у “підводних каменях”, які є в Законі “Про верифікацію і моніторингу державних виплат”, який президент України Володимир Зеленський підписав 19 грудня 2019 року. Соціальні виплати будуть проводитися тільки після перевірки державою банківських рахунків, рухомого і нерухомого майна, а також, чи їздили громадяни за кордон.

Мета закону про верифікації, з одного боку – прибрати зайву бюрократію при спілкуванні людей з державою, а з іншого – це, по суті, скоротити загальну кількість одержувачів пенсій, субсидій та інших соціальних виплат. Відповідно, таким чином, зберегти гроші в державний бюджет.

Перевіряти будуть всі державні виплати: пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії та інші виплати, які йдуть з державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Верифікація буде проводитися:

  • в момент звернення громадянина за виплатою,
  • в момент здійснення виплат,
  • і вже після надання держдопомоги.

Електронна платформа буде брати інформацію про одержувача соціальних виплат з різних баз даних і реєстрів. У тому числі отримає доступ до банківських рахунків і даними Державної прикордонної служби про перетин кордону. Планується збирати і дані по всіх виплатах і пільгах.

“Будуть збирати дані щодо володіння нерухомістю, транспортними засобами, все, що стосується руху коштів на банківських рахунках, дані про закордонні поїздки, заробітної плати та інших доходах, великих покупках тощо. Однак держава не зможе в повній мірі чітко визначити добробут і доходи претендентів на державну допомогу. Адже тіньові доходи відстежити важко. Так само, як і витрати, здійснені у готівковій формі “, – пояснив кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

“Але є” підводні камені “: можливі ситуації, коли субсидій та інших соцвиплат будуть позбавлені люди, якы дійсно їх потребують. Дані в базах можуть виявитися неточними або неповними. Крім того, людина може отримувати допомогу від родичів або мати давні заощадження, в результаті чого втратить соціальні виплати “, – йдеться в публікації.

Експерти відзначають, що найбільш суперечливе питання в законі – це те, як держава буде організувати безпеку персональних даних десятків тисяч користувачів. Раніше персональні дані про людину були розкидані по сотням реєстрів різних організацій, але тепер будуть об’єднані в один для спрощеного аналізу.

Економіст Віктор Скаршевський зазначив, що верифікація соціальних виплат в Україні не є чимось новим, вона проводилася з 2016 року до жовтня 2018 року, коли Конституційний суд України заявив, що Міністерство фінансів отримало доступ до особистих даних громадян.

Раніше повідомлялося:

Пенсія в Україні: кому пощастило отримати додаткові виплати

Уряд анонсував підвищення мінімального прожиткового мінімуму для населення і як наслідок, збільшення розміру пенсій в два рази. Однак, пенсії по 4000 гривень українці не побачать.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...