Пенсії в Україні: що робити, якщо не вистачає стажу

У 2020 році страховий стаж для виходу на пенсію становить 27 років

Пенсії в Україні: що робити, якщо не вистачає стажу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Щоб вийти на пенсію у 2020 році, пенсіонери за віком повинні мати необхідний страховий стаж – 27 років. До 2028-го року ця цифра зросте до 35-ти років. Якщо ж страхового стажу не вистачає, оформити пенсії в Україні пенсіонери зможуть, “докупивши” його.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє РБК-Україна.

Loading...

Згідно з прогнозами експертів, до закінчення пенсійної реформи у 2028 році половина людей пенсійного віку не зможе оформити пенсію в 60 років, оскільки не матимуть необхідного стажу.

В такому випадку в ПФУ передбачено, що роки стажу можна буквально купити. Так, законодавство передбачає можливість придбання до п’яти років стажу, при цьому кожен рік обійдеться приблизно в 25 тисяч.

Вартість “покупки” розраховують за формулою, в яку входить розмір єдиного соціального внеску (на сьогодні 1039 гривень). Формула виглядає так: Стаж = ЄСВ * Коефіцієнт * Кількість місяців.

А ось розмір коефіцієнта залежить від кількості років, що пенсіонер має намір докупити:

  • 1 рік = 2,
  • 2 роки = 1.8,
  • 3 року = 1.6,
  • 4 роки = 1.4,
  • 5 років = 1.2.

Наприклад, один рік буде коштувати 1039 (ЄСВ) * 2 (коефіцієнт) * 12 (кількість місяців) = 24 936 гривень.

Скільки буде коштувати 1-5 років стажу: 1 рік – 24 936 грн, 2 роки – 44 885 грн, 3 роки – 59 847 грн, 4 роки – 69 820 грн, 5 років – 74 808 грн.

При цьому ці розцінки актуальні для прожиткового мінімуму, який діє зараз. Після 1 липня 2020 мінімум збільшать, а разом з ним – розмір ЄСВ.

Стаж можна купити в розстрочку. В такому випадку з формули випаде коефіцієнт і рік обійдеться у близько 12 500 грн, незалежно від числа докуплених років. Але при розстрочці не можна буде вийти на пенсію, поки не буде виплачена сума за цей

Щоб купити стаж, потрібно звернутися в податковий орган за місцем проживання з такими документами: 

  • заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування або ж про одноразову сплату в систему пенсійного страхування;
  • копія трудової книжки;
  • виписка з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копія паспорта

Оплату за стаж потрібно буде зробити протягом 10 календарних днів після підписання договору.

Раніше повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку в Україні відбудеться неминуче, у Верховній Раді розглядають різні варіанти.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...