Путін готується до відставки: російський експерт зробила цікаву заяву

Путін був шокований страшним убивством Муаммара Каддафі, - Станова

Путін готується до відставки: російський експерт зробила цікаву заяву
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент Російської Федерації Володимир Путін побоюється повторити долю лівійського диктатора Муаммара Каддафі, саме це стало причиною масштабних перестановок у владі та змін до Конституції.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ИноПресса, про це розповіла у бесіді з німецьким виданням Süddeutsche Zeitung політолог із Московського центру Карнегі Тетяна Станова.

Loading...

“В історії було багато випадків безславного завершення тривалої автократії, і Путін був шокований страшним убивством Муаммара Каддафі. Путін знає, що вихід у відставку сприятливий для нього самого”, – зазначила Станова.

Експерт вказала на те, що запропоновані поправки до Конституції якраз вказують на поступовий і підготовлений відхід Путіна від політики.

“Путін не зможе утримати в руках владу керівника держави, після того як він піде з посади президента. Йому зовсім і не треба було б іти у відставку. Для нього було б легко поміняти статтю Конституції, яка обмежує кількість президентських термінів. Тоді він міг би залишатися на своїй посаді стільки, скільки хоче. Але він, очевидно, цього не планує”, – вважає Станова.

На її думку, наступним кроком Путіна стане головування у Держраді. Це дасть йому змогу формально не бути при владі, але фактично впливати на країну.

Нагадаємо, Володимир Путін в 5 лютого, закликав світових лідерів приїхати до Москви, аби продемонструвати прихильність “ідеалам миру, свободи і справедливості”, і наголосив, що “людство знову опинилося біля небезпечної межі”.

Також повідомлялося, що відомий російський письменник і опозиціонер Віктор Шендерович вважає неможливим збереження режимів Володимира Путіна в Росії та Олександра Лукашенка в Білорусі.

Джерело: Народна Правда