Україна б’є рекорди за кількістю порушень на дорогах серед країн Європи – головною причиню ДТП є недотримання водіями правил дорожнього руху. І хоча в країні за це передбачені високі штрафи, покарання не завжди лякає водіїв.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як зміняться в 2020 році розміри штрафів для водіїв за порушення ПДР, розповідає “24 канал“.
Від порушення правил дорожнього руху вберегти наших водіїв можуть, зокрема, й значущі штрафи. Саме тому в 2020 році в МВС планують збільшити розмір цих платежів.
Збільшення розміру штрафу очікує на такі порушення ПДР:
- за перевищення максимально дозволеної швидкості руху на понад 50 км/год – 3 400 гривень (зараз 510 гривень);
- за залишення місця ДТП – 3 400 гривень (зараз 255 гривень) і передбачити можливість позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 місяців;
- за керування авто особою, яка не має на це права – 10 200 гривень (зараз 510 гривень).
Водночас, у профільному міністерстві хочуть знизити поріг перевищення швидкості, з якого настає адміністративна відповідальність, до 10 кілометрів, наразі це 20 кілометрів.
В цьому році має запрацювати й система фото- і відеофіксації на дорогах перевищення швидкості автомобілістами. Її повернення на водіїв чекає у першому кварталі цьогоріч.
Кара для ворогів електрокара
З 1 січня набув чинності закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”.
В цьому законі передбачено штраф за недотримання правил зупинки і стоянки автомобілів на місці для електрокарів або створення перешкод водіям таких авто, його розмір від 340 до 510 гривень. Водночас, паркувальні інспектори мають право затримати і евакуювати автомобіль порушника.
Також депутати передбачили зелені номерні знаки для електрокарів і дорожні знаки для місць їх зарядки і парковки.
З 1 січня штрафуватимуть тих, хто їздить на авто з єврономерами. Водії, які завезли автівку із порушенням митних правил, сплатять штраф – від 85 до 170 тисяч гривень. За використання євробляхи в комерційних цілях доведеться сплатити 34 тисячі гривень.
Захистити дітей
Наприкінці минулого року набрав чинності закон, яким передбачене покарання за перевезення дітей без автокрісел. У цьому законі прописано штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн) у разі першого порушення і 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн) за повторне порушення протягом року. Ті ж санкції будуть застосовуватися за перевезення дітей до 16 років в кузові вантажних автомобілів і перевезення груп дітей в нічний час доби.
Нагадаємо, що відповідно до Правил дорожнього руху забороняється:
• перевозити дітей зростом менш ніж 145 сантиметрів або віком до 12 років в транспорті без спецзасобів, які дають змогу пристебнути дитину;
• дітей до 16 років в кузові будь-якого вантажного автомобіля;
• організовані групи дітей у темну пору доби.
Незважаючи на наявність цієї норми в ПДР, раніше відповідальність за її недотримання не передбачалася.
До речі, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) дослідила, що правильно встановлені дитячі автомобільні крісла зменшують ймовірність смерті немовлят у випадку аварії приблизно на 70%. Коли йдеться про дітей старшого віку, цей показник сягає 54-80%. Таким чином, увівши цю норму автори закону намагались зменшити смертність на дорогах серед маленьких пасажирів.
Покарання для пиятиків
В Україні, на відміну від інших країн, штрафи за кермування в нетверезому стані – незначні. Водіям, які випили зайвого загрожує покарання у вигляді штрафу в 10,2 тисячі гривень і позбавлення прав на 1 рік. Якщо водій повторно, у період до 5 років, вчинив таке же правопорушення на нього чекає штраф у 40,2 тисячі гривень і позбавлення прав на 10 років. З 1 січня в Україні мав набути чинності закон, згідно з яким замість адміністративної впроваджувалась кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому стані. Проте настільки суворе покарання для вітчизняних нетверезих кермувальників почне діяти з 1 липня 2020 року.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 31 січня підписав закон “Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України” №1233, яким удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафи за порушення норм трудового законодавства.
Додамо, що з 2020 року водіям бензинових та дизельних авто заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. З 1 січня в Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху щодо паркування автомобілів. Зміни в ПДР були внесені у зв’язку з тим, що в країні набирають популярність електромобілі.
Також нещодавно Кабінет міністрів України ініціював законопроект про збільшення штрафів за помилковий виклик швидкої допомоги або поліції. Також уряд планує підвищити штрафи за порушення протипожежної безпеки.