В Раді хочуть “зіпсувати життя” українським курцям: подробиці законопроекту

Сигарети не виставлятимуть у вітринах магазинів та кіосків

В Раді хочуть “зіпсувати життя” українським курцям: подробиці законопроекту
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Верховній Раді готують новий законопроект спрямований на боротьбу із курінням – цигарки зникнуть з прилавків, штраф за паління в недозволених місцях зросте.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сьогодні.

Сигарети не виставлятимуть у вітринах магазинів та кіосків. Дізнатися про цигарки можна буде, тільки запитавши продавця. При цьому питати доведеться про конкретний тютюновий виріб.

“Як це буде виглядати. Стоїть кіоск з написом “тютюн”. Ніяких торгових марок, рекламних плакатів. Людина може підійти і конкретно запитати: “Такі-то цигарки є?”. Все буде заховано під прилавками. Ніхто нічого не зможе розглянути”, – розповів Костянтин Красовський, завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України.

Пачка цигарок теж буде виглядати по-іншому. Жодних яскравих кольорів, візерунків і квіточок на пачках не буде. Для них вводиться загальний дизайн – коричнево-зелена упаковка, більшу частину якої (65%) займає зображення хвороб, які викликає куріння, і попередження про шкоду. Відрізняти різні цигарки один від одного буде тільки назва торгової марки. Шрифт для всіх назв буде однаковим.

Сигарети продаватимуть лише з 21 року. При цьому це стосуватиметься й електронних сигарет.

Наразі за законом в приміщеннях підприємств, установ та організацій повинні бути обладнані спеціальні місця для куріння – навіть якщо в їхньому штаті немає жодного працівника, який курить. Відсутність такого приміщення вважається порушенням і передбачає штраф. Місця для куріння також повинні бути в приміщеннях готелів, в гуртожитках, аеропортах і на вокзалах.

“Єдиним місцем, де пропонується залишити можливість відведення місць для куріння в приміщенні, є аеропорти”, – йдеться в пояснювальній до законопроекту.

Також проект закону дозволяє місцевій владі забороняти курити в тих місцях, де вони вважатимуть за потрібне. Зараз штраф за куріння в недозволеному місці складає до 170 грн. Його збільшать до 510 грн.

Нагадаємо, з 1 липня минулого року в Україні підвищилися ставки акцизного податку на тютюнові вироби, через що курцям доводиться викладати значно більше грошей за цигарки.

А тим часом стало відомо, що значна частина шкоди від сигарет пов’язана не з нікотином, як прийнято думати, а з продуктами згоряння (у смолах).

Джерело: Народна Правда