В Україні з’являться електронні військові квитки: перші подробиці

Повноцінно перевести військові квитки в електронний формат в Міноборони обіцяють через рік

В Україні з’являться електронні військові квитки: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Нещодавно в Україні запустили мобільний додаток «Дія», який крім електронних прав і можливості голосування на виборах, дозволить українцям оформити пенсію. А в лютому 2020 року Міністерство оборони планує представити новий проект: військові квитки почнуть переводити в електронний вигляд. Щоб електронні військові квитки повноцінно запрацювали, може знадобитися близько року.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю “Радіо Свобода”  розповів глава Міністерства оборони Андрій Загороднюк.

За словами міністра, у відомстві вже є проект автоматизації процесів. Він носить “кодову назву “Пласт” і передбачає перехід на безпаперову форму. В кінці першого кварталу 2020 року його запустять в тестовому режимі, повноцінно  запрацює він в першому півріччі.

“Також в першому півріччі у нас вже будуть перші електронні військові квитки як тестові. Хоча їх поширення займе якийсь час. Може, ще рік”, – сказав Загороднюк.

Дані квитки будутьпредставляти собою карту зі штрих-кодом.

“Він може бути у вас і в телефоні, і як карта пластикова. Це набагато краще, ніж той, що зараз, навіть в будь-яких польових умовах. Це буде карта зі штрих-кодом, якій будуть відповідати записи в електронній системі. Ми представимо цей проект вже в лютому”, – заявив міністр.

За його словами, уряд збирається оцифрувати весь військовий облік. Вже є база даних офіцерського складу, формується база всіх військовослужбовців, солдатів і сержантів. Ще буде база всіх військовозобов’язаних, куди увійдуть мільйони людей.

“Звичайно, на це піде час. Ми співпрацюємо з Кабміном, зі своїми цифровими програмами. І коли це буде реалізовано, то фактично не треба буде отримувати всі папери у військкоматі, якщо тільки вам не треба туди приходити особисто, як в центр комплектації, підписати контракт або вступити на службу і так далі. Ви зможете отримувати всі документи віддалено, через електронний цифровий підпис і без відвідування самого військкомату “, – сказав Загороднюк.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський у Центрі надання адміністративних послуг отримав ID-карту з електронним підписом і протестував електронний кабінет водія.

Крім цього, нещодавно українцям дозволили показувати електронне водійське посвідчення, у разі якщо забули паспорт при внутрішніх подорожах літаком або поїздом.

Також стало відомо, що мобільний додаток «Дія» дозволить українцям оформити пенсію. У цьому допоможе послуга Е-пенсія, яка з травня з’явиться в додатку.

Джерело: Народна Правда