В Україні запрацювала Е-пенсія: що потрібно знати

Е-пенсія доступна на порталі ПФУ, а з травня 2020 року запрацює в додатку ДІЯ

В Україні запрацювала Е-пенсія: що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Мобільний додаток «Дія», запущений в Україні 6 лютого,  крім електронних прав і можливості голосування на виборах, дозволить українцям оформити пенсію. У цьому допоможе послуга Е-пенсія, яка з травня з’явиться в додатку ДІЯ.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби онлайнплатформи.

Ще влітку послуга “Е-пенсія” запрацювала на порталі Пенсійного фонду, в якому люди можуть подавати документи для призначення пенсії онлайн, прикріпивши завірені електронним підписом копії документів, а після звернення в сервісний центр, отримати пенсійне посвідчення.

Loading...

Як обіцяють в Мінцифри, попередньо в травні 2020 року ця послуга з’явиться і в додатку “Дія”.

Послугу в новому форматі можна буде оформити або на порталі додатку або в мобільному додатку. Потрібно буде заповнити заяву онлайн і після отримання повідомлення забрати пенсійне посвідчення в сервісному центрі.

За словами розроблювачів, дана послуга полегшить взаємодію держреєстрів, щоб інформація про трудовий стаж, інвалідність та інші важливі дані підтягувалися автоматично.

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський у Центрі надання адміністративних послуг отримав ID-карту з електронним підписом і протестував електронний кабінет водія.

Крім цього, нещодавно українцям дозволили показувати електронне водійське посвідчення, у разі якщо забули паспорт при внутрішніх подорожах літаком або поїздом.

Джерело: Народна Правда