Зима зникне: синоптик попередила українців про радикальну зміну погоди

У такий спосіб зима стане в Україні європейською

Зима зникне: синоптик попередила українців про радикальну зміну погоди
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Зима в Україні може з часом зникнути як пора року. Натомість сезон стане схожим за характеристиками на зиму півдня Франції.

Про це повідомила начальниця відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко в інтерв’ю Agravery.com, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Відсутність зими траплятиметься все частіше. Я аналізувала дані, і за період з 1991 до 2000 року така зима була один раз, у період з 2001 до 2010 року – двічі, а з 2011 до 2020-го – це вже третя тепла зима. Так простежується чіткий тренд на збільшення кількості теплих зим. Тому, надалі нас очікує більш європейська погода, яка властива півдню Франції”, – зазначила Адаменко.

Синоптик підкреслила, що зараз ми спостерігаємо прототип майбутнього клімату, але коли цей клімат стане стійким – сказати складно.

“Все залежить від швидкості росту глобальної температури. Наприклад, 2019 рік став найтеплішим за всю історію метеорологічних спостережень в Україні. Середньорічна температура перевищила норму на 2,7°C. Тоді як в Паризькій кліматичній угоді йдеться про недопущення глобального потепління на 2°”, – підсумувала синоптикиня.

Нагадаємо, раніше синоптики прогнозували аномальну погоду в лютому.

Крім цього директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко розповів, що в Україні відбувається зміна меж усієї зими. Поступово березень і початок квітня стануть “зимовими місяцями”.

Також, вчені зі Стенфорду та Гарварду на тлі стрімких змін клімату закликають вже зараз почати підготовку до переселення людей у віддалені від моря/океану регіони.

Джерело: Народна Правда