Медики розповіли, скільки людині потрібно часу для сну

Людині потрібно від 6 до 8 годин нічного сну за дотримання важливих умов щодо якості відпочинку

Медики розповіли, скільки людині потрібно часу для сну
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені з’ясували, що сон безпосередньо впливає на всі процеси в нашому організмі, і пояснили, чи дійсно людина потребує того, щоб спати  ночами по 8 годин для повноцінного відпочинку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання Новини Ю.

Численні дослідження показують негативний вплив, який чинить на нас недолік сну. Однак спати по 8 годин необов’язково.

«В середньому нам потрібно від шести до восьми годин сну, щоб по-справжньому відпочити і відновитися. Наш сон не є, як каже  багато хто, марною тратою часу, він необхідний для виживання. Під час сну тіло запускає реальну машину регенерації, клітини оновлюються, хвороби відганяються, імунна система зміцнюється», – розповів експерт-сомнолог, доктор Ханс Гюнтер Весс.

За його словами, дослідження показують, що при недостатньому сні зростає ризик ожиріння, серцево-судинних захворювань і депресії, а також схильність до інфекцій, хвороби Альцгеймера і деменції.

У той же час дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско змогли кілька років тому визначити мутацію гена, яка дозволяє людям задовольнятися тільки шістьма годинами сну, не більше: при цьому вони відчувають себе такими, що відпочили, здоровими і бадьорими. Така мутація DEC2 присутня у одного відсотка населення.

«Наш природний ритм сну в першу чергу визначається гормоном сну мелатоніном, який виробляється в темряві. Для переважної більшості людей найкращим є безперервний нічний сон від шести до восьми годин. Якість сну на додаток до його тривалості також має вирішальне значення», – зауважив доктор Ханс Гюнтер Весс.

За словами експерта, позитивно вплинути на сон ми можемо за допомогою декількох простих правил:

  • за годину до сну потрібно відмовитися від використання смартфона,
  • в спальні має бути темно і прохолодно (близько 17-18 градусів за Цельсієм),
  • перед сном можна практикувати розслаблюючі ритуали, такі як читання, медитація, дихальні вправи або прослуховування тихої музики.

Нагадаємо, що нейробіолог з Наукового центру сну при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер провів дослідження про те, скільки годин сну на добу необхідно людині. Він дійшов висновку, що сон протягом 8-9 годин на добу допомагає запобігти передчасній смерті. 

До слова, хронічне недосипання загрожує серцевими захворюваннями, збільшенням ваги, і навіть змінами у ДНК. Підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину також є одними з можливих наслідків недостатнього відпочинку.

Нагадаємо також, гонконзькі вчені дослідили, що робота у нічні зміни негативно впливає на здоров’я.  Вчені з’ясували, що постійний брак сну через роботу в нічну зміну може значно підвищувати кількість окисних пошкоджень ДНК і знижувати їх репарацію. Накопичення таких змін в організмі може призводити до розвитку хронічних хвороб.

Джерело: Народна Правда