Накопичувальна пенсія в Україні: що кардинально зміниться після реформи

Після виходу на пенсію учасники програми зможуть обрати собі режим отримання пенсії

Накопичувальна пенсія в Україні: що кардинально зміниться після реформи
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні хочуть перевести на накопичувальну систему. Нагадаємо, незважаючи на те, що така система давно і успішно діє в розвинених країнах, українські експерти заявляють про збільшення фіскального навантаження на бізнес.

Loading...

Про те, як працюватиме накопичувальна пенсія після реформи, скільки потрібно буде відраховувати і як можна буде отримувати виплати при виході на заслужений відпочинок, йдеться в матеріалі Styler, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Нагадаємо, відовідно до нового законопроекту № 2683 “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”, який зараз знаходиться в розробці, роботодавець в обов’язковому порядку повинен буде відраховувати 2% від зарплати, а працівник – від 1% на спеціальний особовий рахунок.

При цьому цей відсоток кожний працівник за бажанням зможе збільшувати, одночасно з цим і роботодавець зобов’язаний пропорційно доповнювати виплати працівника. Наприклад, якщо працівник вирішить платити 2% замість одного, то роботодавець повинен буде підвищити внесок пропорційно, тобто з 2 до 3 відсотків. Таким чином, в сумі вийде 5%.

Експерти підкреслюють, роботодавець повинен “паритетно” підтримати такий ріст внесків і платити аналогічну суму, але при цьому не більше 5% від доходу працівника – з урахуванням обов’язкових і добровільно збільшених платежів.

Важливим нюансом нововведення є те, що всі відрахування будуть надходити не в ПФУ (єдиний соціальний внесок), а в спеціально створене Пенсійне казначейство. Далі гроші будуть перерозподілятися на рахунку українців в уповноважених для цього банках.

Кошти на особовому рахунку – власність кожного працівника. Якщо людина помре до пенсії, гроші отримають спадкоємці.

Після виходу на пенсію учасники програми зможуть обрати собі режим отримання пенсії. Виплати можуть бути:

одноразові,
прискорені,
програмні,
довічні.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявила, що в короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система в Україні вводитися не буде. Причина: немає відповідної інфраструктури.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...