Підвищення пенсійного віку з 1 квітня: все, що потрібно знати

З 2011 року в Україні поступово підвищується пенсійний вік для жінок

Підвищення пенсійного віку з 1 квітня: все, що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні триває поступове підвищення пенсійного віку – до 1 квітня 2020 року пенсійний вік для жінок – 59 років, а вже з 1 квітня – 59 років і 6 місяців.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading...

Таке нововведення передбачене в рамках ухваленого ще 9 років тому поетапного ускладнення умов виходу на заслужений відпочинок для українок.

За даними пенсійного фонду, вже з 2021-го року всі українки виходитимуть на заслужений відпочинок у 60 років. Ті, хто пізніше народився, працюватимуть довше.

Поступове підвищення пенсійного віку для жінок відбувається в Україні з 2011 року. Щорічно він зростає на 6 місяців, в результаті до 2021-го він складе 60 років. Час старту “заслуженого відпочинку” залежить від дати народження. Цього році в 59 років вийдуть ті, хто народився пізніше 30 вересня 1960-го.

Підвищення пенсійного віку з 1 квітня: все, що потрібно знати

До слова, щоб вийти на пенсію у 2020 році, пенсіонери за віком повинні мати необхідний страховий стаж – 27 років. До 2028-го року ця цифра зросте до 35-ти років. Якщо ж страхового стажу не вистачає, оформити пенсії в Україні пенсіонери зможуть, “докупивши” його.

Також повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом президент України Володимир Зеленський вважає, що державі вигідніше не підвищувати пенсії українцям, а вкладати бюджетні кошти в інфраструктуру і модернізацію країни.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...