Українців попередили про чергове “подорожчання” платіжок за комуналку

За словами Гончарука, за підсумками цієї зими українець заплатить значно менше комунальних платежів, ніж минулої зими

Українців попередили про чергове “подорожчання” платіжок за комуналку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Платіжки за комуналку за січень в Україні будуть більшими, ніж за грудень, зокрема через зростання ціни на газ.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РБК-Україна, таку інформацію озвучив голова уряду Олексій Гончарук під час брифінгу.

Прем’єр уточнив, що розмір платіжки у січні зріс, у тому числі, через те, що зросла ціна на газ для населення.

“Зараз за підсумками січня, платіжка порівняно з груднем буде трошки вища. За різних причин. Адже обсяг споживання збільшився, ціна на ринку виросла”, – зазначив Гончарук.

Проте є й хороша новина – за його словами, платіжка за лютий знову зменшиться.

“Вона буде нижче ніж в грудні. Зараз те, що ми бачимо, це те, що ціни на газ продовжують знижуватись. Ми це точно забезпечимо, щоб це було враховано в платіжці. Тобто в грудні вона була мінімальна, в лютому вона буде найнижчою за всю зиму”, – пояснив прем’єр.

Гончарук зазначив, що “за підсумками цієї зими українець заплатить значно менше ніж минулої зими”.

Нагадаємо, раніше в ході масштабного соціологічного опитування з’ясувалося, що більшість українців на своїх гаманцях відчули підвищення тарифів на ЖКГ. Майже половина опитаних (45%) сказали, що їхні витрати на оплату послуг ЖКГ в жовтні 2019 року зросли в порівнянні з жовтнем 2018 року. У 35% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися.

Нагадаємо також, з 1 січня оператори газорозподільних систем (облгази) виставляють українцям вартість за газ у двох платіжках. Окремо – за сам спожитий газ, окремо – за його розподіл (доставку) споживачу. До того ж тарифи за розподіл в кожному регіоні різні.

Також раніше повідомлялося, що плата за доставку буде стягуватися незалежно від плати за газ. Тобто, протягом опалювального сезону, коли приходять великі платіжки, можна буде розраховуватися тільки за газ, а доставку сплатити пізніше.

Джерело: Народна Правда