Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

Експертиза від 21 листопада 2019 року встановила, що жінка на оперативному відео Нацполіції і Яна Дугарь - одна і та ж особа

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Нацполіція України опублікувала результати комплексної судової психологічної і портретної експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, якій піддалося відео з камер спостереження і на якому відображена підозрювана у справі вбивства Шеремета Яна Дугарь.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється на сайті Нацполіції.

Результати експертизи від 21 листопада 2019 року підтверджують, що на відео відображена саме Яна Дугарь.

“Під час проведення експертизи використовувався, зокрема, метод візуального зіставлення ознак зовнішності, в ході якого встановлено збіг наступних загальних і окремих ознак: форма і ступінь нахилу лоба, форма перенісся, форма верхньої губи, форма контуру вільного краю правої (видимої) частини червоної облямівки верхньої губи, форма підборіддя, довжина носа”, – йдеться в повідомленні.

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

Таким чином поліція заперечує заяви захисників підозрюваних, що нібито на відео зовсім інша жінка. Правоохоронці звинуватили захисників і саму Дугарь в неправдивих свідченнях і маніпуляціях. Відзначається, що сторона захисту підозрюваної спотворила інформацію про дату зйомки відео, заявивши про тому, що нібито Яна не могла в ці дати перебувати в Києві.

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

“Перша спроба маніпуляції інформацією відбулася при обранні запобіжного заходу Яні Дугарь: 13 грудня 2019 року адвокати заявили, що відео з камер спостереження для комплексної комісійної експертизи з ідентифікації особи за ознаками зовнішності датоване 11.07.2019 року. А в цей час, мовляв, підозрювана перебувала за кордоном. Однак відео з камер спостереження, використане для порівняння із зображенням Яни Дугарь, насправді датовано 07.11.2019 року: і в цей час підозрювана перебувала в Україні в місті Покровське. Саме з місцевого супермаркету були вилучені відеозаписи для дослідження”, – йдеться в повідомленні.

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

Правоохоронці називають другу спробу маніпуляцій: сторона захисту і сама підозрювана неодноразово вказували, що Яна Дугарь не могла здійснювати розвідку в Києві 15 і 18 липня 2016 року, тому що в цей час у відпустці вона не була, а тому ніяк не могла покинути місце проходження служби. Однак тільки за період чотирьох місяців документування в 2019 році встановлено 22 випадки самовільного залишення місця проходження служби. Встановлено, що Яна Дугарь виїжджала до Києва, Львова, в Кіровоградську та Миколаївську області.

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

Також слідчі встановили, що протягом 2019 року підозрювана Яна Дугарь офіційно тричі перебувала у відпустці: з 01.07 по 13.07, з 31.08 по 29.09 і з 09.12 по 13.12.

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

Також слідство встановило, що Яна Дугарь не сказала правди про свій перший візит до Києва. За її словами, вона вперше відвідала столицю в березні 2017 року. Але на особистій сторінці в соцмережі підозрюваної слідчі виявили її фото на столичному Майдані Незалежності, датоване 29 серпня 2012 року.

Вбивство Шеремета: поліція розкрила нові дані

Також поліція бачить маніпуляції інформацією про проходження Дугарь поліграфа. Слідчі не мають інформації стосовно того, хто призначив і провів це дослідження. Також не були поставлені питання, які безпосередньо цікавлять слідство.

“Дивно виглядає ситуація: підозрювана відмовляється співпрацювати з офіційним слідством, а тому затягує процес розслідування. Але в той же час погоджується на проведення сумнівних досліджень, ініційованих стороною захисту, результати яких не є доказами в кримінальному провадженні”, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, Печерський районний суд Києва продовжив нічний домашній арешт до 4 квітня військовій медсестрі Яні Дугарь, яка є однією із підозрюваних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Згодом суд змінив їй запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на нічний.

Також стало відомо, що  слідчі Національної поліції за дорученням Генеральної прокуратури почали перевіряти версію про невинність фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Джерело: Народна Правда