Як отримати компенсацію за житло чи навчання: українцям дали корисну пораду

Українці все частіше користуються податковою знижкою. Це пов'язано з тим, що підстави для нарахування знижки розширюються.

Як отримати компенсацію за житло чи навчання: українцям дали корисну пораду
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Держава може повернути частину суми, витраченої на освіту, житло та інші цілі. Це називається податкова знижка – і, як зрозуміло з назви, отримати її можуть лише ті, хто працює офіційно і платить податки.

Loading...

За що можна повернути гроші і як це зробити повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріали сайту “Сьогодні

Як отримати компенсацію за освіту

Отримати компенсацію можна за оплату навчання в ПТУ і коледжах. Якщо дитина ходить в приватні дитсадок або школу, батьки теж можуть звертатися за відшкодуванням податку. Компенсація стосується лише освіти в Україні.

Щоб її отримати, треба мати договір з навчальним закладом та квитанції, які підтверджують оплату навчання. Оформити знижку можуть як сам студент, якщо він офіційно працює і сплачує податки, так і його батьки.

Отримати знижку можна після закінчення податкового року. Для отримання знижки треба піти в Фіскальну службу з паспортом, ІПН, договором на навчання, квитанціями за рік.

При цьому розмір заробітної плати платника податку повинен бути вище суми компенсації.

Як отримати компенсацію за кредитом на житло

Податкову знижку можна отримати за сплачені відсотки за іпотечним кредитом. Але для цього треба бути зареєстрованим за адресою житла.

Сама компенсація залежить від розміру площі житла. Якщо вона більше 100 квадратів, то податкова відшкодує менше. Так, якщо площа будинку 120 квадратів, то до податкової знижки буде застосовуватися коефіцієнт 0,83 – це співвідношення допустимої площі до фактичної (100 кв. м/120 кв. м). Це означає, що держава поверне податок не на всю суму сплачених відсотків, а лише 83% від них. Якщо площа купленої квартири менше 100 квадратів, коефіцієнт не застосовується. Якщо будинок будується, то в перший рік, як тільки чоловік отримав прописку, треба подати декларацію на податкову знижку за сумою сплачених відсотків за попередні роки.

Проте оформляти знижку можна тільки протягом 10 років.

За що ще можна отримати компенсацію

Крім витрат на вищу освіту і відсотків за іпотечним кредитом, українцям можуть компенсувати:

• витрати у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
• оплату приватних садків, шкіл, навчання в коледжах чи вузах;
• оплату лікування, у тому числі ліків, протезів. Однак, сюди не відноситься косметичне лікування і хірургія, протезування зубів, операції з переміни статі, лікування венеричних захворювань, лікування табако – та алкозалежності;
• суму страхових платежів у недержавні пенсійні фонди, за страхування життя;
• оплату репродуктивних технологій;
• суму, витрачену на переобладнання авто на альтернативне пальне: зріджений газ, біоетанол, біодизель та інші види біопалива;
• оплату вартості держпослуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
• орендну плату переселенцям.

Українці все частіше користуються податковою знижкою. Це пов’язано з тим, що підстави для нарахування знижки розширюються. Наприклад, з 2019 року з’явилася можливість включати знижку суму грошей, сплачених не тільки за вищу освіту, але і за дошкільну, позашкільну, загальну освіту, професійну.
Але труднощі найчастіше виникають із-за підготовки документів, які підтверджують право на знижку.

Раніше по темі:

Сто сімдесят шість народних обранців, які не мають свого законного «притулку» у столиці, отримали від держави 32 500 000 грн за оренду квартири, будинку або готельного номера.

Грошова компенсація: хто, скільки і як повинен заплатити при звільненні працівника

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...