Соратник “ДНР” розповів, як провалився план захоплення Маріуполя

Місцеві не хотіли ставати до лав сепаратистів

Соратник “ДНР” розповів, як провалився план захоплення Маріуполя
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

Російський бойовик так званої “ДНР” Геннадій Дубовий (“Кореспондент”), який називає себе військкором “Новоросії”, розповів, що у 2014 році бойовики втратили надію захопити Маріуполь, оскільки за нього не було кому воювати.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів у інтерв’ю сепаратистському YouTube-каналу.

Loading...

За словами Дубового, тоді до лав сепаратистів не хотів вступати ніхто з місцевого населення, тому їм просто не вистачило людського ресурсу.

“Що, масовий рух був тут “ополченський”? Його не було! Згадай серпень 2014 року – реально тих, хто воював, було плюс-мінус 4 тисячі осіб. Решта нас підтримували інформаційно і на мітингах”, – розповів він.

Він порівняв ситуації у Донецьку та Маріуполі.

“Ось якщо Донецька область – 5 мільйонів населення – скільки статевозрілих мужичків здатні взяти зброю в руки? Ну мінімум 2 мільйони, ну нехай мільйон. Нехай 10% вони дали б. Це скільки? А тепер уяви собі таку масу. Не те, що тоді не було зброї, – вона би з’явилося, коли треба. Кому її роздавати? Ми не взяли Маріуполь з різних причин. Я пам’ятаю, як з-під Оленівки, не буду називати, зараз він велика людина, дзвонить і каже: “Як я можу закрити цей напрям? У мене на 10 км три людини? Куди нам наступати?” – поділився спогадами Дубовий.

При цьому, за його словами, у той час бойовики нібито знали про те, що Донбас не буде “приєднаний” до Росії за прикладом Криму.

“Мені було ясно ще у 2014 році, що це гібрид Придністров’я з Карабахом. Про те, що тут нічого не буде, мені було ясно після зустрічі Володимира Путіна з відомим представником світових фінансових кіл”, – додав Дубовий.

А тим часом на Донбасі готують нове розведення сил, якщо Росії вдасться домогтися включення до списку ділянки в напрямку КПП “Гнутове”, Маріуполь опиниться беззахисним перед ймовірними атаками проросійських бойовиків. Такими побоюваннями поділився військовий оглядач Михайло Жирохов.

Раніше повідомлялося, що представники України та Росії на переговорах у Мінську обговорили 9 можливих ділянок для нового розведення. Остаточної угоди сторонам вдалося досягти лише за КПВВ “Гнутове”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...