Як коронавірус вплинув на курс долара в Україні: експерти пояснили

Серед торгових партнерів України Китай займає перше місце по імпорту

Як коронавірус вплинув на курс долара в Україні: експерти пояснили
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ситуація із коронавірусом COVID-19, який здатний заразити майже 70% всіх людей на планеті, поки що не впливає на курс долара в Україні, однак якщо після лютого епідемія затягнеться, це може торкнутися української економіки.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РБК-Україна, таку думку висловив Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі.

Експерт пояснив, що серед торгових партнерів України Китай займає перше місце по імпорту і третє (після Польщі та Росії) за експортом товарів. Серед експортованих товарних груп на першому місці йде руда (29,7%), за нею зернові культури (25,1%) та продукти харчування (21,6%).

“Уповільнення китайської економіки, якщо воно буде помітним, може призвести до зниження попиту на сировину, і це може торкнутися експорту з України залізної руди, і привести до зменшення надходження валютної виручки”, – зазначив Іосуб.

Нагадаємо, якщо смертельний коронавірус не буде подоланий найближчим часом та продовжить поширюватися світом, українська економіка може зазнати негативного впливу. Такі висновки оприлюднені у інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року.

Нагадаємо також, спалах коронавірусу може мати короткостроковий вплив на світову економіку. Однак, разом з тим, існують ризики тривалішого ефекту, який може більш суттєво вплинути на економічні процеси в Україні.

Джерело: Народна Правда