Як вигідно накопичити на пенсію: українцям дали дієві поради

Є три шляхи самостійно забезпечити собі старість

Як вигідно накопичити на пенсію: українцям дали дієві поради
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Солідарна пенсійна система в Україні з кожним роком стає все більш нежиттєздатною, доходи Пенсійного фонду України покривають тільки трохи більше 50% потреб в пенсіях, тому, варто подбати про альтернативні способи забезпечити свою старість.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сьогодні.

Loading...

Накопичувати гроші на старість можна трьома шляхами – банківський депозит; відрахування до недержавного пенсійного фонду; пенсійне страхування.

Банківські депозити
Накопичувати на пенсію в банках можна тільки за допомогою звичайних вкладів, які банки, як правило, приймають на досить короткий термін – максимум до 2-3 років. Потім депозит потрібно продовжувати або, якщо умови банків змінилися, відкривати наново.

На сьогодні банки дають найнадійнішу гарантію прибутковості, і ця прибутковість досить висока – 12-17%. Однак паралельно зі зниженням облікової ставки НБУ знижуватимуться і відсотки за вкладами, попереджають експерти.

При цьому ризики такого зберігання грошей досить високі. В разі ліквідації банку, його банкрутства Фонд гарантування вкладів поверне вкладнику максимум 200 тис. грн. Якщо сума накопичень буде більшою, ці гроші просто можуть “згоріти”.

Пенсійне страхування
Пенсійні програми існують у страхових компаній, які займаються страхуванням життя. Таких компаній в Україні трохи більше десятка, і практично у кожної з них є по кілька видів пенсійних програм, зі своїми умовами і заборонами.

Одна з відмінностей страхування від депозитів і від вкладів в недержавні пенсійні фонди – обов’язкові відрахування в певний період: на місяць, на квартал, на рік.

“Якщо людина укладає зі страховою компанією контракт, вона бере на себе зобов’язання вносити регулярно визначені суми. Якщо вона передумає, їй буде складно відмовитися від платежів. Тобто страхова компанія буде дисциплінувати”, – пояснила фінансовий консультант страхової компанії Олексій Миколенко.

У той же час більшість остерігаються укладати договори пенсійного страхування саме через таку обов’язковості платежів. Не всі впевнені в стабільності свого доходу, а тому люди переживають, що втратять відсотки і страхові виплати, якщо, скажімо, через певний час не матимуть можливості робити обумовлені страхові відрахування.

У разі повної втрати працездатності застрахованою особою більшість страхових компаній звільняють її від подальших платежів, проте продовжують вносити зазначені в договорі суми зі своїх коштів.

З очевидних мінусів пенсійного страхування можна назвати жорсткий відбір кандидатів. Якщо з якихось параметрах людина не підходить, їй можуть відмовити у пенсійному страхуванні.

Недержавні пенсійні фонди 

До плюсів НПФ можна віднести неможливість банкрутства. Фонд – неприбуткова організація, він має право витрачати на свою діяльність тільки 5% від суми вкладів. Розпоряджатися грошима вкладників не може – це робить організація-адміністратор, при цьому самі гроші зберігаються в банку.

До позитивів НПФ також можна віднести необов’язковість вкладів (можна сьогодні заплатити 300 грн, а через місяць 3000, а через рік зробити перерву в платежах або взагалі “забути” про договір до пенсії). Можливість відкрити пенсійний рахунок навіть за рік до виходу на пенсію. А також можливість отримувати виплати на 10 років раніше настання офіційного пенсійного віку.

Мінусом можна вважати те, що, за законодавством, пенсійний фонд не має права гарантувати вкладникам навіть мінімального прибутку.

До слова, щоб вийти на пенсію у 2020 році, пенсіонери за віком повинні мати необхідний страховий стаж – 27 років. До 2028-го року ця цифра зросте до 35-ти років. Якщо ж страхового стажу не вистачає, оформити пенсії в Україні пенсіонери зможуть, “докупивши” його.

Також повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом президент України Володимир Зеленський вважає, що державі вигідніше не підвищувати пенсії українцям, а вкладати бюджетні кошти в інфраструктуру і модернізацію країни.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...