Гончарук пояснив, чому українцям прийшли дві платіжки за газ

Це зроблене для того, щоб не було монополії і з'явився цивілізований ринок енергоносіїв

Гончарук пояснив, чому українцям прийшли дві платіжки за газ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що нинішній опалювальний сезон – перший за багато років, коли тарифи не ростуть, а зменшуються – для тих, хто має індивідуальне опалення, суми в платіжках цієї зими знизилися на 30% в порівнянні з минулим роком.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ubr.ua.

Гончарук пояснив, що українці і раніше платили за доставку газу, проте вартість була включена в платіжку і просто входила в загальний тариф.

Прес-служба Кабміну повідомляє, що тепер рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), ці платежі розділили. Тому що компанії, які поставляють і транспортують газ, – різні, отже, і платіжки дві.

“Для чого ми це зробили? Для того, щоб не було монополії і з’явився цивілізований ринок енергоносіїв, тому що постачальники будуть конкурувати між собою і пропонувати газ дешевше. А кожна людина зможе сама вибирати кращі умови”, – наголосив прем’єр.

А тим часом міністр енергетики Олексій Оржель пояснив, чому люди, які встановили твердопаливні котли, повинні оплачувати доставку газу – це потрібно для того, щоб був тиск в газових мережах, тому всім “потрібно платити гроші”.

Як повідомлялося раніше, уряд вже побачив проблему, яка виникла в результаті експерименту з поділом газових платежів. І продумує можливості вирішення даної ситуації. З 1 січня 2020 року жителі отримали два рахунки: за природний газ та, окремо, за його транспортування. Більшості українцям нововведення створило незручності і не сподобалося.

Джерело: Народна Правда