Гончарук розповів, скільки українці заплатять за газ у лютому

В лютому ціни на газ будуть нижчими, а тому суми в платіжках зменшаться

Гончарук розповів, скільки українці заплатять за газ у лютому
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів, що в січні порівняно з груднем платіжки українців за комуналку збільшаться, але в лютому платити треба буде значно менше.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву Гончарук озвучив в ефірі ток-шоу “Свобода слова з Савіком Шустером” на каналі ТРК “Україна”.

За словами прем’єра, в цілому українці за поточну зиму заплатять за газ менше, ніж минулої зими.

“У січні порівняно з груднем платіжка збільшилася, на жаль, це обумовлено об’єктивними факторами, такими як ціна на газ. Але в лютому у людей знову платіжка зменшиться, що також є наслідком цінових коливань”, – сказав Гончарук.

За  словами прем’єра, необхідно порівнювати платежі за тепло і газ за січень поточного року з січнем минулого року.

“Коли ми говоримо, що в за зиму нам вдалося значно знизити витрати для людей на тепло і газ ми говоримо про те, що у порівнянні з минулою зимою такі витрати значно менші. І це не тому що тепла зима і так далі, є багато об’єктивних чинників, які на це впливають… В результаті за всю зиму люди значно менше заплатять і за тепло і за газ, чого раніше не було”, – зазначив Гончарук.

Нагадаємо, українці накопичили величезні борги по оплаті за комунальні послуги – за даними Держстату, загальна сума заборгованості населення України за житлово-комунальні послуги (ЖКП) в грудні 2019 року зросла до 63,7 млрд грн, збільшившись в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 8,1 млрд грн, коли борги становили 55,6 млрд грн.

Раніше в ході масштабного соціологічного опитування з’ясувалося, що більшість українців на своїх гаманцях відчули підвищення тарифів на ЖКГ. Майже половина опитаних (45%) сказали, що їхні витрати на оплату послуг ЖКГ в жовтні 2019 року зросли в порівнянні з жовтнем 2018 року. У 35% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися.

Нагадаємо також, з 1 січня оператори газорозподільних систем (облгази) виставляють українцям вартість за газ у двох платіжках. Окремо – за сам спожитий газ, окремо – за його розподіл (доставку) споживачу. До того ж тарифи за розподіл в кожному регіоні різні.

Джерело: Народна Правда