В Криму назвали умову для проведення українських виборів

Окупанти зажадали відкриття українського консульства

В Криму назвали умову для проведення українських виборів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Окупанти в анексованому Криму назвали єдину можливість проведення українських виборів на півострові. За словами представника так званої  “державної ради” Юрія Гемпеля, це відбудеться після того, як Україна відкриє консульство в Криму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляють російські ЗМІ.

Так, Гемпель заявив, що вибори в Криму за українськими законами можливі тільки після відкриття консульства.

“Я думаю, що цілком реально відкриття консульства (України в Криму, – ред.), і це було б правильно. Це повинно прийматися на рівні зовнішньополітичних відомств і тільки офіційно”, – заявив Гемпель.

Водночас він уточнив, що відкриття консульства не буде означати повного визнання анексії з боку України.

Нагадаємо, раніше помічник президента України Андрій Єрмак висловив надію, що на наступній зустрічі в “нормандському форматі” українська сторона зможе домовитися про проведення виборів на Донбасі разом з місцевими на всій території країни.

Відзначимо, що партія «Слуга народу» відмовилася від ідеї проведення дострокових місцевих виборів в Україні. Відтак в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, дату яких буде призначено відповідно до чинного законодавства. 

Додамо, що перед Новим роком президент Володимир Зеленський підписав новий виборчий кодекс України, який набрав чинності вже 1 січня 2020 року.  Так, одномандатні округи скасовуються, тепер вся Рада буде обиратися за партійними списками, але сама партія визначить тільки першу десятку. Вирішувати, хто увійде в ці списки, будуть самі виборці на дільницях. Йдеться про так звані “відкриті списки”.

Джерело: Народна Правда