В Україні зростуть штрафи для водіїв: за що будуть карати

За перевищення максимально дозволеної швидкості руху на понад 50 км/год штраф зросте до 3 400 гривень

В Україні зростуть штрафи для водіїв: за що будуть карати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна б’є рекорди за кількістю порушень на дорогах серед країн Європи – головною причиною ДТП є недотримання водіями правил дорожнього руху. Влада приготувала неприємний сюрприз  для українських водіїв: у 2020 році штрафи за деякі порушення піднімуться в кілька разів.  

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як зміняться в 2020 році розміри штрафів для водіїв за порушення ПДР, повідомляє РБК-Україна.

Loading...

Донедавна  штрафи за серйозні порушення правил дорожнього руху коливалися в межах 250 -500 гривень і такі незначні суми не мали значного впливу на водіїв.

У 2020 році МВС планує збільшити штрафи за такі порушення:

  • Перевищення максимально дозволеної швидкості більш ніж на 50 км/год – 3400 гривень (було 510 гривень)
  • Залишення місце ДТП – 3400 гривень (було 255 гривень) + передбачити можливість позбавлення прав на керування транспортними засобами на строк 6 місяців
  • Керування автомобілем особою, яка не має на це права – 10 200 гривень (було 510 гривень)
  • За автомобіль з порушенням митних правил – від 85 до 170 тисяч гривень. За використання авто на євробляхах в комерційних цілях – штраф 34 тисячі гривень.
  • За перевезення дітей без автокрісел – перший штраф 510 гривень, за повторне порушення протягом одного року – 850 гривень.

Додатково хочуть знизити поріг перевищення швидкості, з якого настане адміністративна відповідальність – до 10 км (Зараз це 20 км).

Водіння автомобіля в нетверезому вигляді – 10 200 гривень та позбавлення прав на рік. Повторний штраф протягом 5 років – 40 200 гривень та позбавлення прав на 10 років.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 31 січня підписав закон “Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України” №1233, яким удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафи за порушення норм трудового законодавства.

Додамо, що з 2020 року водіям бензинових та дизельних авто заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. З 1 січня в Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху щодо паркування автомобілів. Зміни в ПДР були внесені у зв’язку з тим, що в країні набирають популярність електромобілі.

Також нещодавно   Кабінет міністрів України ініціював законопроект про збільшення штрафів за помилковий виклик швидкої допомоги або поліції. Також уряд планує підвищити штрафи за порушення протипожежної безпеки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...