Зима повертається: синоптики дали прогноз погоди на березень в Україні

Українські синоптики прогнозують теплий березень

Зима повертається: синоптики дали прогноз погоди на березень в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Аномальна погода зими 2020 року спантеличила не тільки самих українців, а й поставила багато питань перед фахівцями:   синоптики прогнозують, що жителям країни доведеться забути про снігові та морозні періоди.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише РБК-Україна.

Loading...

За словами науковців, глобальне потепління різко змінило кліматичні умови не тільки в Україні. У Норвегії був зафіксований найтепліший січень за всі роки спостережень, а в Антарктиді температура піднялася до +20 градусів.

Причиною цьому є арктичні коливання, які в цьому році показали рекордні показники. Саме арктичне повітря несе країнам світу тепло, стверджують у Центрі прогнозування клімату Національної метеорологічної служби США.

Згідно з показниками, все арктичне повітря сконцентрувався в цьому році в Арктиці й це викликало рекордно холодну зиму на Алясці. А ось в Карпатах така ситуація викликала лютневі грози.

Доцент кафедри атмосферних наук у Державному університеті Нью-Йорка в Олбані Андреа Ленг попередив, що до початку весни весь цикл арктичних коливань зазвичай змінюється, і це може призвести до того, що в середині березня більшість європейських країн засипле снігом і вдарять морози.

Українські синоптики при цьому вважають, що ніяких кліматичних аномалій навесні не буде, і відзначили, що після теплої та м’якої зими березень також буде теплим.

Нагадаємо, кліматологи з Університету в Мельбурні (Австралія) розробили два сценарії потепління на Землі і передбачили, що швидке збільшення глобальної середньої температури призведе до екстремальної жари в багатьох регіонах планети.

Нагадаємо також, глобальне потепління завдає шкоди нашій планеті – з 1980 року середня температура на Землі зросла на один градус. Ця цифра для звичайної людини не виглядає тривожно, проте насправді, зростання температури на один градус загрожує дуже негативними наслідками.

До слова,  директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко розповів, що в Україні відбувається зміна меж усієї зими. Поступово березень і початок квітня стануть “зимовими місяцями”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...