До +14: синоптики дали прогноз на березень в Україні

Багато синоптиків прогнозують спекотний перший місяць весни

До +14: синоптики дали прогноз на березень в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Аномальна погода зими 2020 року  спантеличила не тільки самих українців, а й поставила багато питань перед фахівцями: синоптики прогнозують, що жителям країни доведеться забути про сніг і морозні періоди. А ось весна вже на порозі: незважаючи на думку деяких погодних експертів про можливий реванш зими навесні з морозами і небувалими снігопадами синоптики прогнозують прихід рекордно теплої весни вже з перших днів березня.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пишуть Українські новини.

Так, згідно зі спостереженнями метеорологів протягом останніх 130 років після надзвичайно теплих зим весна в Україні починається з температури, яка значно вище кліматичної норми, розповіла начальник відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського Олена Донич.

Loading...

“Березні після теплих зим були теплі, значно вище за кліматичну норму“, – стверджує експерт.

Метеоролог розповіла також, що в Україні найтепліші зими за всю історію спостережень з 1891 року були в таких роках: 1901-1902, 1989-1990, 2006-2007 рр., а також нинішня зима 2019-2020 рр.

Середня температура повітря в березні, що прямував за теплими зимами минулих років, становила +5,4, +6 і + 1,4 градуса. При цьому кліматична норма для березня по Україні становить 0,8 градуса тепла.

У Києві теплі зими за всю історію спостережень були: в 1989-1990 рр., березень після цього показав тепло в +6,9 С (найтепліший з 1881 року в столиці); 2006-2007 рр., березень – 6,3 С (третій по теплу в рейтингу); 1988-1989 рр., березень – 5,2 С (шостий в рейтингу найтепліших). Кліматична норма для березня в Києві 0,7 С.

Донич додала, що нинішня зима може стати в столиці найтеплішою за всю історію спостережень. А метеорологічна зима в Києві так і не настала, і це дійсно аномально.

У той же час, згідно з синоптикам Gismeteo, в перших числах березня в Україні встановиться сонячна малохмарна погода з показниками +11 … +14 градусів. Вночі температура буде також плюсовою.

Проте, народні синоптики з таким прогнозом не згодні. Так, Володимир Деркач вважає, що перші два місяці весни будуть холодними, а в першій половині березня вірогідні навіть денні морози. Квітень буде також прохолодним, справжнє тепло прийде лише в травні.

А Леонід Горбань раніше дав ще більш страхітливий прогноз на весну 2020. Синоптик стверджує, що сильні морози триматимуться в Україні, як мінімум, до середини березня. Квітень також здивує холодом, ну а в травні прийде спека і посуха – а середині місяця буде двотижневий період без опадів.

Нагадаємо, кліматологи з Університету в Мельбурні (Австралія) розробили два сценарії потепління на Землі і передбачили, що швидке збільшення глобальної середньої температури призведе до екстремальної жари в багатьох регіонах планети.

Нагадаємо також, глобальне потепління завдає шкоди нашій планеті – з 1980 року середня температура на Землі зросла на один градус. Ця цифра для звичайної людини не виглядає тривожно, проте насправді, зростання температури на один градус загрожує дуже негативними наслідками.

До слова,  директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко розповів, що в Україні відбувається зміна меж усієї зими. Поступово березень і початок квітня стануть “зимовими місяцями”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...